راهکارهای عملی و کاربردی برای ترک استمناء (خود ارضایی)

چند سالی هست که مرتکب عمل استمناء میشم. هر بار که می خوام ترک کنم، نمی تونم و شکست می خورم. دیگه خسته شدم از بس گناه کردم و توبه کردم. ازتون خواهش می کنم راهکارهای عملی و کاربردی خوب به من بدید تا این گناه رو برای همیشه ترک کنم، چون واقعاً دوست دارم دیگه اینکار رو نکنم. یه دنیا ممنون.

خوشحاليم مخاطبمان فردي است كه :
- دغدغه ديني و مذهبي دارد و مي خواهد بر روي مدار دين و دستوراتش حركت كند و رضايت خدا را به دست آورد ؛ در غير اينصورت اين گناه، روح پاكش را آزرده نمي كرد و به فكر مقابله با آن نمي افتاد.
- راه زيباي مشورت را براي مشكلاتي كه با آن ها روبرو مي شود انتخاب مي كند.
- به وجود مشكلش اقرار مي كند و سعي در حل آن دارد (اقرار به وجود مشكل قدم اول در حل آن است).
اين ها تنها بخشي از ويژگي هاي مثبت شماست؛ ويژگي هايي كه هر جواني بايد آرزوي داشتن آن ها را بكند و خوشبختانه شما آن ها را داريد. اين نوع نگاه به زندگي، بي شك فرد را به مسير الهي و صحيح هدايت مي كند. به خاطر اين ذهن زيبا و فكر مترقي به شما تبريك مي گوييم و مطمئنيم با توكل به خدا و استعانت از او و همچنين اراده و همتي كه به خرج خواهيد داد و با كاربست مطالبي كه خدمتتان ارائه خواهيم كرد مي توانيد بر این مشکل فائق آييد.

*** خودارضائي (استمناء در مردان و استشهاء در زنان) با نام علمي (Masturbation) به معناي انجام عملي توسط خود فرد جهت رسيدن به اوج لذت جنسي يا ارضاي جنسي (Orgasm) بدون عمل نزديكي با همسر (Intercourse) است كه به عنوان يك انحراف جنسي مطرح مي شود. اين عمل در دين اسلام حرام است و اشكال دارد، و بايد از آن اجتناب كرد.

شكي نيست كه استمنا از گناهان بزرگ است و عواقب دنيايي و اخروي دارد؛ اما اگر حقيقتاً توبه كنيد، بدون هيچ ترديدي تمام گناهان قبلي تان در اين زمينه بخشيده مي شود. در زمينه ترك خود ارضايي نگران نباشيد زيرا اين مشكل (استمنا) قابل درمان است، و نمونه هاي فراواني موفق به ترك اين عمل شده اند و شما هم مي توانيد يكي از اين نمونه ها باشيد. اين نكته نيز لازم به ذكر است كه اگر همت و اراده اي پشت بهترين راهكارها و دستورالعمل ها نباشد، موثر واقع نخواهد شد. بدانيد كه ترك اين عمل تنها بسته به اراده و تلاش مستمر شماست و بايد به دست تواناي خودتان صورت گيرد. هيچ مشكلي در دنيا با بي تلاشي و نااميدي حل نشده و نمي شود. در ادامه راهكارهايي عملي، خدمتتان تقديم مي گردد كه اميد است با به كار گيري كامل و مستمر آن ها و توکل به خدا و استعانت از او اين عمل را هر چه سريعتر ترك كنيد :
1. هر چه لباس تنگ و چسبان و پلاستيكي داريد كنار بگذاريد. با اين كار براي ترك اين عمل گام بسيار بلندي بر داشته ايد؛ زيرا اين گونه لباس ها خود به خود و ناخواسته انسان را مورد تحريك قرار مي دهد. جسم انسان از محيط و شرايط محيطي تاثير مي گيرد؛ وقتي شما اندام هاي تناسلي خود را با اين لباس ها در معرض تحريك بگذاريد، انتظار نداشته باشيد كه فكر و ذهنتان موفق به ترك اين عمل شود.
2. مصرف غذاهاي تحريك كننده و گرم مزاج را (فلفل و ادويه جات تند، پياز، خرما و ...) كاهش بدهيد. اين روش هم مانند روش بالا به اين خاطر است كه ابتدا بايد شرايط زمينه اي را براي ترك اين عمل آماده كرد و بعد فكر و ذهن و انديشه را به سمتي سوق داد كه موفق به ترك گردد. اين كار بيهوده اي است كه ما شرايط تحريك كننده را رها كنيم و بگذاريم آن ها به حيات خود ادامه دهند و به دنبال درمان هم باشيم.
3. از قرار گرفتن در شرايط محيطي تحريك كننده و انجام كارهايي كه باعث تحريك قواي جنسي تان مي شود پرهيز كنيد كه از آن جمله اند : ارتباط دوستانه با نامحرم، ديدن صحنه ها، عكس ها و فيلم هاي تحريك كننده و مستهجن، خواندن مطالب جنسي و سکسی و تخیل کردن در این زمینه ها، قرار گرفتن در محيطي كه صحبت هاي جنسي رد و بدل مي گردد، گوش سپردن به موسيقي هاي تحريك كننده، نگاه كردن، بازي كردن و دست ورزي اندام تناسلي. وقتي موارد 1 و 2 و 3 تا حد زيادي مهيا و به آن ها عمل شود، مي توان اميد به ترك اين عمل داشت. زيرا اين موارد فضا را آماده براي ترك اين عمل مي كند. افرادي كه معمولاً در ترك اين عمل با شكست مواجه مي شوند به دليل اين است كه شرايط تحريك كننده اي كه ذكر شد را از خود دور نمي كنند. تا فضا مهيا نباشد تمام تلاش هاي ما بي نتيجه و عقيم خواهد بود.
4. ورزش كنيد. ورزش كردن به اين معنا نيست كه مانند يك ورزشكار حرفه اي اقدام به اينكار كنيد. همين كه هر روز 10 دقيقه بدويد ، يا طناب بزنيد هم نوعي ورزش كردن است. ورزش كردن مقدار زيادي از انرژي هاي منفي و زايد فرد را از بين مي برد.
5. تا جايي كه ممكن است تنها و همچنين بيكار نباشيد. تنهايي و بيكاري از عواملي هستند كه فكر اين گناه را به ذهن آدمي مي اندازد. شما وقتي تنها هستيد اقدام به استمنا مي كنيد. آيا در جمع خانواده، اقوام يا دوستان هم اينكار را مي كنيد؟ ‌مسلماً نه. انسان وقتي در جمع حاضر است هيچ گاه به فكر انجام اين عمل نمي افتد، يا وقتي سرگرم به كاري باشد، افكار جنسي به سراغش نمي آيد. اگر فكرتان به سمت افكار جنسي و شهوت آلود حركت كرد، بايد آن را منحرف كنيد و حضور در جمع و اجتماع در این مواقع (هجوم خیالات جنسی) یکی از بهترین روش هاست. كافي است اراده كنيد و تلاش كنيد.
6. پاهايتان (از مچ به پايين) را هر روز با آب سرد بشوييد. همچنين اگر عمل استمناء را انجام داديد حتماً غسل جنابت كنيد. زيرا اين غسل نشاني از اين است كه شما نا اميد نيستيد و باز تصميم به ترك داريد و دوباره تلاش خواهيد كرد. اگر غسل نكنيد ساير واجبات از قبيل نماز و روزه هم از زندگي تان رخت بر مي بندد كه بسيار خطرناك و آسيب زاست . غسل هم با آب سرد باشد بهتر است. آب سرد بسياري از هيجانات و انرژي هايي كه ممكن است ما را به سمت اين عمل بكشاند را در ما خاموش مي كند.
7. تا وقتي خسته نشديد و خواب به سراغتان نيامده است به بستر نرويد، زيرا احتمال هجوم افكار جنسي در زماني كه فرد در بستر است و هنوز به خواب نرفته، زياد است.
8. هر گاه تلاش خود را تا جايي كه مي توانستيد به كار برديد ولي دوباره اين كار را كرديد به هيچ وجه نا اميد نشويد و به تلاشتان براي ترك اين كار ادامه دهيد. با نگاهي به تاريخ دنيا متوجه خواهيد شد كه بي تحركي و نا اميدي و يأس هيچ مساله اي را تاكنون حل نكرده است و نمي كند. براي ترك اين عمل اگر تلاش نكنيد يا با چند شكست نا اميد شويد و زانوي غم بغل بگيريد، هيچ گاه به مقصود خود نخواهيد رسيد و در آينده حسرت روزهايي را خواهيد خورد كه مي توانستيد براي ساختن زندگي سالم تر و بهتر تلاش كنيد و تلاش نكرديد. در روانشناسي گفته شده است كه خشم بهتر از يأس و نوميدي است، از آنجا كه يأس آدمي را خموده و افسرده و نا اميد مي سازد تا جايي كه اقدام به هيچ كاري نمي كند و در برابر محيط اطرافش منفعل مي شود و عكس العملي نشان نمي دهد و تبديل به عنصري خنثي، بي فايده و بي اثر مي گردد، در حالي كه خشم (در معناي مثبت و کنترل شده که باعث آزار و تجاوز به حقوق دیگران نشود) حداقل فايده اي كه در اينگونه موارد دارد اين است كه آدمي را به فعاليت و تحرك وا ميدارد؛ فعاليتي كه اگر در جهت صحيح هدايت شود مفيد خواهد بود.
9. همانطور كه انجام اين عمل و اعتياد به آن به صورت دفعي و يك مرتبه صورت نگرفته است و به تدريج در زندگي فرد ريشه دوانده است، دور از واقعيت است كه انتظار داشته باشيم درمان و ترك آن نيز به صورت دفعي و يك مرتبه صورت بگيرد. وقتي فردي كه به عنوان مثال قبلاً هر هفته يكبار استمناء مي كرده و اكنون با به كار بستن اين راهكارها آن را به ماهي يكبار تقليل داده است، نشاني از موفقيت اوست و فرد گامي بلند در جهت ترك اين عمل برداشته است و بدين معني است كه اراده براي ترك هميشگي اين عمل در او وجود دارد. پس هيچ گاه نا اميد نشويد و به تلاش خود تا ترك كامل اين عمل ادامه دهيد.
10. روانشناسان مى گويند: براى ترك يك عادت بد حتماً بايد به سراغ عادت خوب رفت و آن را جانشين عادت بد نمود. يكي از بهترين راه ها در ترك عادت زشت استمنا ، راه ازدواج است؛ زيرا فرد جهت پيكان ارضاي اميال جنسي خودش را كه قبلاً به سمت خودش بوده، به سمت شريك جنسي اش تغيير مي دهد و كاري را كه قبلاً براي رسيدن به ارگاسم به تنهايي انجام مي داده است را مي تواند به وسيله همسرش و با كمك او انجام دهد و اين عادت زشت را ترك كند. تمام تلاش خود را براي فراهم كردن زمينه ازدواج بكنيد، زيرا بهترين راه براي ترك اين عمل ازدواج است.
11. انجام واجبات از جمله نماز را هيچگاه ترك نكنيد و ارتباطتان را با خدا هيچ گاه قطع نكنيد و نگوييد من ديگر بخشيده نمي شوم. خداوند گناهان كافري كه حقيقتاً توبه كند را مي بخشد ما كه مسلمانيم چرا نا اميد شويم. حقا و انصافا جايي براي نا اميدي براي يك مسلمان وجود ندارد. به ياد داشته باشيد كه راه توبه حقيقي براي بندگان هميشه باز است؛ و البته فراموش نكنيد كه هواي نفس و شيطان در اينجا از دو راه وارد مي شود كه انسان و آينده ابديش را به تباهي بكشاند : يكي اينكه بي جهت انسان را به بخشش خدا اميدوار مي كند و مي گويد گناه كن، بعداً توبه مي كني و خداوند هم تو را مي بخشد كه اين بسيار خطرناك است. و راه ديگر اينكه تو را وسوسه مي كند و مي گويد تو ديگر غرق در گناه شده اي و خداوند ديگر تو را نمي بخشد، پس به گناهانت ادامه بده و اين هم بسيار خطرناك است. شيطان از هر راهي براي ضربه زدن به انسان وارد مي شود. در اين راه بايد بسيار مراقب بود و اسير وسوسه هاي شيطان و هواي نفس نشد. آدمي كه حقيقتاً قصد توبه داشته باشد بدون شك توبه اش قبول است و اين راه تا زماني كه بساط اراده و اختيار وجود دارد و انسان در اين دنياست براي هميشه باز است و نا اميدي در آن جايي ندارد. باز آي، هر آنچه هستي باز آي/گر كافر و گبر و بت پرستي باز آي/ اين درگه ما درگه نوميدي نيست/صد بار اگر توبه شكستي باز آي.
همچنين با مراجعه به آدرس زير مي توانيد اطلاعات مبسوط تري در ارتباط با خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن به دست آوريد : (حتماً مراجعه كنيد)
http://moshavereh.porsemani.ir//term30

موفق باشید؛ باز هم با ما سخن بگویید.

نویسنده : علی حسینعلی پور و مهدی فاطمی راد

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

امروز برای اخرین بار این کارو

امروز برای اخرین بار این کارو انجام دادم دوستان دعام کنین

مطلب خوبی بود :-))

راستش مسلمان نیستم.
خیلی بهتر بود اگر مطالب رو به صورت روانشناسی و بدون در نظر گرفتن مسائل اسلامی بیان میکردید.
در هر حال ممنون از مطالب مفیدتون
دو هفته است به سمت این عمل منفور نرفتم

میخوام از امروز این کار کثیف

میخوام از امروز این کار کثیف و زننده رو ترک کنم برام دعا کنید

با سلام 1.11.96قول میدهم ترک

با سلام 1.11.96قول میدهم ترک کنم بای تا 40روز دیگه یعنی 10.12.96اگر عمری باقی باشد

یه نفر

بچه ها امروز 28 دی 96 من یکسال پیش درست همین موقع این عادت بد رو برای اولین بار انجام دادم و امشب آخرین بارمه.خواهش میکنم برام دعا کنین 16 سالمه به خاطر خودارضایی افسردگی شدید گرفتم دوماهه که از درس افتادم با اینکه همیشه معدلم بالای 19.5 هست.یازدهمم تجربی میخونم.قبلا با امید و آرزو برنامه ریختم شروع کنم واسه کنکور درس خوندن اما این لعنتی نمیزاره.ترو خدا دعام کنید الان آخرین باره که این کارو میکنم

دارم موفق میشم

دوستان من نا امید نشید
قابل ترکه...
گر هزار بار توبه شکستی باز آ...
من به امید خدا روزای آخر ترکم هست...
برای سلامتی آقا امام زمان(عج) و موفقیت تمام کسانی که به این گناه گرفتارن دعا کنید..
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

درحال ترک

سخته میفهمین برام سخته کنکوریم لاغغغر و زرد و بی اصاب و زود رنج و بی اراده شدم

از دوازده سالگی مبتلام اونقدی

از دوازده سالگی مبتلام اونقدی این کارو میکنم افسرده بیحال بی اعتماد بنفس وخ یلی به شدددت لاغر و زود رنج و خلاصه هر چیزی که عواقبشه که شما فک کنید دارم میخام ترک کنم نمیتونم الان کنکوریم هیجده سالمه ایندم خیلی برام مهمه خییلی اما نمیتونم بعداز هشت سال دلیل کارمو واسه یک نفرم توضیح بدم تروخدددا دعا کنید من ترک کنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

...

سلام
دوستان منم مثل شما مشغول به خودارضایی میشم اما متوجه شدم که واقعا با خوندن این گونه مطالب کم کم آدم ارادشو پیدا میکنه پس اگه تمایل به ترک دارید مشغول به خوندن این گونه مطالب بشید الان یه هفتس خود ارضایی نکردم قبلشم یک ماه پاک بودم یه جورایی آدم احساس پشیمانی به خودش دست میده...
تشکر از سایت خوبتون.

من 3 ساله که بهر طور میانگین

من 3 ساله که بهر طور میانگین هر 3 روز یکبار خود ارضایی میکنم ،دو ماهی میشه که اصلا از انجام این کار حتی لذت یک دقیقه ای هم نمبیرم .یک هفته ترک میکنم هیچ احساس نیازی هم ندارم ولی یک دفعه شیطان با همکاری نفس اماره من رو آلوده میکنند .علت این رو کشف کردم برای دوستی عزیزی که میان ترک کنند بگم :من با دوستام شوخی جنسی زیاد میگردم و همش به یاد لحظاتی که با یک نفر رایحه داشتم می افتادم و تحریک میشدم .تنها راهش کنترل ذهن است .بیاید تا دیر نشده با نفستون بجنگید چون اگه نجنگید در آینده بر شما کاملا غالب میشه و معلوم نیست آینده چی میشه .تاثیر نماز اول وقت مخصوصا نماز صبح را فراموش نکنید.به یاد مرگ باشید.افق های خوب و مثبت ترک این گناه و تاثیرات آن بر دنیا اختتام را ترسیم کنید .بدانید هیچ کاری برای آدمی به عنوان سخت وجود نداد مخصوصا ما شیعیان که میتوانیم توسل و تمسک بجوییم.من در حال حاضر هم در حال ترک خود ارضایی و هم هم جنس بازی هستم (برای صدمین بار متوالی)اما هنوز به کرم و امداد های غیبی خدا امید دارم التماس دعا دارم

ترک کرده مهران

سلام دوستان من60روز ترک کردم این کار کثیف ولی همش تحریک میشم بذور خودمو کنترل میکنم برام دعا کنید شکست نخورم.یاعلی.

خدایا به امید تو......

سلام دوستان من چند سال درگیر این گناه شدم دیگه خسته شدم واقعا از خودم متنفر شدم از زندگیم . ولی امشب پنج شنبه 96/9/16 تصمیم به ترک گناه دارم خدایا توبه....

خدایا منو ببخش

اولین باری که این کار زشتو انجام دادم خیلی کوچیک بودم شاید هشت یا نه سالم بود اصلا نمیدونستم اسمش چیه یا چه تاثیری تو زندگیم میزاره از حدود سه سال پیش که فهمیدم کار حرامیه هر لحظه با خودم درگیرم کار سختی بود کاری که دیگه عادت شده بود برام رو ترک کنم البته هیچوقت نبود که بخوام و این کارو بکنم یه جوری عادت شده بود و ترکش هم سخت مونده بودم چیکار کنم نماز هام رو به موقع میخوندم و روزه هام رو هم کامل میگرفتم اما نمیدونستم کار حرامیه و به خاطر همین حتی وقتی روزه بودم هم این خطا رو مرتکب میشدم و متاسفانه به خاطر ناآگاهی از خیلی مسائل پرده دوشیزگی رو از دست دادم الان هم از چندین جهت ذهنم سخت مشغوله یکی اینکه هنوز هم درگیر این گناه هستم اما خیلی کم ولی هر بار که این کارو میکنم تا ساعت ها بعد از خودم و چهره خودم احساس انزجار میکنم و دلم میخواد بمیرم ولی باز یادم میافته که خدا رو دارم و از خدا کمک میگیرم و توبه میکنم اما چیزی که تقریبا خیلی بیشتر از اون ذهنمو درگیر کرده نماز و روزه هامه که تو این سال ها با این عمل قبیح تلف شدن از طرفی در حال حاضر اصلا شرایطشو ندارم که قضاشونو به جا بیارم و هم از لحاظ روحی و هم از نظر جسمی دچار مشکل شدم به خاطر این عمل زشت زندگیم و لحظه هایی که میتونستن زندگیمو بهترین زندگی دنیا بکنن رو از دست دادم جدیدا هم دچار یه ماجرای جدید شدم که به خاطرش خودمو مدام نفرین میکنم و هر بار میخوام از این جریانات دور شم ولی درست وسط درس و تو اوج نکته و تست و مفهوم و غیره و ذلک ذهنم میره سمت مسائل جنسی جدا از استمنا و دلیلش هم جستجوی زیاد تو فضای مجازی برای ترک این عمل بوده به خاطر شرایطی که دارم نمیتونم تلفن همراهمو از خودم دور کنم یا اینترنتش رو قطع کنم حتی وقتی این کار رو هم میکنم و تو اوج شلوغی ها میرم تو خودم و باز این افکار اعصابمو به هم میریزن هر بار با صلابت بیشتری قصد میکنم ترکش کنم ولی نهایتا سه الی چهار روز بعدش دوباره این افکار زندگیم و نظمش رو به هم میریزه لطفا برام دعا کنید بتونم جلوی افکارم رو بگیرم شرایط و جو حاکم هم جوری نیست که بتونم ازدواج کنم تا از این راه تا حدودی بتونم جلوی مشکلاتم رو بگیرم و چه بسا ریشه کنشون کنم از طرفی از آزمایشی که برای اثبات وجود اون غشا قبل از ازدواج انجام میشه میترسم و نمیدونم اگه احیانا همسر آیندم و یا یکی از بستگانی که حرفشون تو اون وصلت مهمه ازم بخواد که اون آزمایش رو انجام بدم چطور میتونم قانعشون کنم که این اتفاق نیافته چون واقعا از این که کسی بفهمه به خاطر این کار از دستش دادم میترسم و مطمئنم نمیتونم حتی سرمو یه لحظه هم بالا نگه دارم تو سایت های زیادی دنبال اینکه آیا ممکنه درمان بشه گشتم و همه جا گفته بودن درمان نداره جز یه سری درمان های موقت که حتی اون هم با مجوز پزشکی قانونی اتفاق میافته نمیدونم چی میشه فقط به خدا برای یه معجزه تو زندگیم التماس میکنم.
امیدوارم هیچ دختری تو دنیا مثل من به خاطر ندونم کاری های کودکانه آیندش رو خراب نکنه
امیدوارم و فقط امیدوارم به خدایی که همین نزدیکیست...

پاسخ

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

سلام لطفا دعا کنین ترک

سلام لطفا دعا کنین ترک کنم.خیلی بی اراده شدم و از پسش برنمی یام.محتاج دعا

پاسخ

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. دعاگویتان خواهیم بود اما برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

ترک من

از ساعت ۲۲.۴۵ دقیقه ۲۴ ابان ۹۶ من این گناه رو کنار گذاشتم

مهدی

خدا رو شکر یه ساعته پاکم

به کمک خدا ترک عادت های بد

امروز ۲۶ مهرماه سال ۹۶ با خوندن کامنتهای شما عزیزان استارتمو برای ترک شروع کردم انشالله خدا در این راه کمکم کنه من سابقه ترک کردن داشتم ولی چند بار شکست خوردم این دفه کامنتهای شما به من روحیه مضاعف داده تنها چیزی که منو به استمنا میکشونه مجرد بودنمه خواهش میکنم تو ازدواج جوانان سختگیری نشه که من الان ۲۷ سالمه جنوبیم و مجرد انشالله من تصمیمو برای ترک گرفتم از دوستان میخوام منو دعام کنن با تشکر از سایت خوبتون

عصبانیت!

بعد از ده سال آلوده بودن، تونستم بالاخره خودم رو نگه دارم.
فقط با یه روش:
با شیطون کل انداختم.
یک روز بعد از انجام این عمل، شیطان رو مقابل خودم در نظر گرفتم که در مقابل خدا داره به من می خنده و میگه دیدی دوباره گولت زدم؟
بهم خیلی بر خورد.
عصبانی شدم!
این عصبانی شدن خیلی مهم بود!
وقتی عصبانی شدم به شیطان گفتم شکستت می دم
دیگه شده بود یه بازی!
خیلی جالب بود برای خودم.
هر وقت شیطان وسوسه ام می کرد، به یه طرف اتاق نگاه می کردم و تو دلم می گفتم: حواسم بهت هست.
شکستت می دم
خیلی کوچیک تر از اونی هستی که بتونی منو شکست بدی
فحشش می دادم!
واقعا فحشش می دادم!
ازش متنفر شده بودم
از شیطان
مدام فحشش می دادم که چطور چند سال از بهترین سال های زندگیم رو خراب کرد
عصبی شده بودم از دستش
دلم می خواست جبران کنم کارهاشو
و...
هر چی بیشتر می خواست منو تحریک کنه سخت تر جلوش می ایستادم
جالبه بودنید در همون یک ماه در موقعیت های تحریک کننده ای قرار گرفتم که هرگز تجربه نکرده بودم.
درست در همون لحظات بود که یادم می اومد.
یادم می اومد که دارم با سرسخت ترین غول زندگیم می جنگم.
مثل بازی کامپیوتری که هر چی جلوتر می ری سخت تر میشه و می رسی به غول مرحله آخر.
رمز موفقیت تو این کار، نمی دونم خودتون رو کنار بزنید و غذای فلان مصرف نکنید و این چیزا نیست به نظرم. رمز موقفیت تو این کار، فقط جدیته!
اگر با جدیت به سراغش برید، اگر مدام ملکه ذهنتون باشه که دارید با شیطان می جنگید، اگر از بی اراده کردنتون توسط شیطان ""عصبانی"" باشید بهتر می تونید مقابلش بایستید.
تو این راه خنده هیچ معنایی نداره
اگر هم فکر میکنید اندازه ای نیستید که مقابلش قد علم کنید هیچ وقت این راه رو شروع نکنید.
سراغ این بازی نرید.
از این کوه بالا نرید
چون اگر از این کوه بالا رفتید و وسطهای راه شکست خوردید از همون جا از کوه پرت می شید. و شدت جراحاتتون بیشتره
اگر می خواید وسط راه جا بزنید اصلا سراغش نرید. همون آدم عاطل و باطلی باشید که هستید. در همون جایگاه پستی بمونید که بهش تعلق دارید.
در همون جایگاهی که شما رو به نازل ترین مرحله انسانیت سوق داده
شما در حد یک انسان اعلاء که بدون هیچ شفقتی در زندگی، قهرمان آمال و آرزوهاش میشه و به بلند مرتبه ترین مراحل میرسه نیستید.
اما اگر حتی یک ذره، بهتون برخورده! که ای کاش همینطور باشه، کمر همت رو ببندید.
توی این راه هیچکس کمکتون نمی کنه. فقط خودتون هستید و خودتون.
گوگل هم کاری ازش بر نمیاد. پس از جستجوی این جمله لعنتی "راه های ترک گناه"، دست بکشید.
زره بپوشید و مقابل بزرگ ترین غول زندگیتون قد علم کنید.
یا علی بگید و وارد میدون بشید.
پاک بشید از تمام پلیدیها و زشتی هایی که شما رو در بند و زنجیرهای خودشون مسلول کردن.
ما انسان ها، اشرف مخلوقات، فاتح آسمان ها و زمین، باعث سجده همین جلادی شدیم که داره روحمون رو از درون متلاشی می کنه.
این جلاد، زمانی در مقابل ما زانو زده. حالا هم وقت به زانو درآوردنشه.
من در کنارتون هستم.
کسی که بعد از 10 سال، از شیطانی بی نهایت عصبانیه که اون رو به زانو در آورده بود و همین عصبانی بودن سپری برای دفع حملات شیطانه.
از اینکه به این کار اعتیاد دارید ناراحت نباشید. شما بی گناه هستید. بدون قصد و غرض وارد این راه شدید. اما حالا خوشحال باشید که می تونید مثل یک سرباز در دفاع از انسانیت و یک جهاد بلامنازع شمشیر به دست بگیرید.
یا حق.

ممنون

واقعا عالی بودی تک تک جملاتت رو حس میشه کرد و واقعا هم روحیه بخش و عملی بود..ممنونم ازت موفق باشی.

من تونستم

من از ۱۰ بهمن سال ۹۶ که از کربلا اومدم این گناه رو ترک کردم تا به امروز که میشه حدود ۲۳۰ روز
قبل از اون هزاران بار ترک کردم ولی نمیتونستم که ترک کردن رو ادامه بدم
تا اینکه اومدم و روشمو عوض کردم
روشم این شد که تمام علت هایی که اون لحظه منو به خود ارضایی میکشوند رو پیدا کردم و دقیقا همون کارها رو ترک کردم تا اینکه خود به خود خود ارضایی رو هم به گورستان فرستادم
الان که نظرات رو نگاه کردم دیدم که همه میگن نمیشه
من میگم که میشه
و من تونستم خود ارضایی رو ترک کنم
با انجام دادن دو کار
۱ - توی خیابون به هیچ وجه به هیچ دختری نگاه نکردم و هر وقت ناخودآگاه چشمم به دختری می افتاد . همون لحظه صلواتی میفرستادم تا ذهنم درگیر نشه و ثوابی هم ببرم
۲ _ از ۱۰ بهمن تا به الان به هیچ عنوان فیلم پورن ندیدم و هیچگونه صحنه تحریک پذیری هم ندیدم.
و در آخر دارم به همه اعلام میکنم که همین دو تا کار رو کردم و تا الان ۲۳۰ روزه که پاک هستم و هر روز نماز میخونم و همیشه هم خداوند کمکم میکنه و امیدوارم که شما هم دو تا کاری رو که من کردم رو انجام بدید تا خداوند هدایتتون کنه و بتونین که ۱۰۰ درصد ترک بکنین و به بهترین ها در دنیا و آخرت برسین

سلام .فقط اینو بگم داداشای

سلام .فقط اینو بگم داداشای گلم که تنها چیزی که تونست منو نجات بده این بود که هر وقت فکرش اومد تو ذهنم سریع خودمو حاضر کردم رفتم بیرون.خیلی سریع از ذهنتون میپره .مثل این میمونه که تو یه عمر کوبیده بخوری بعد یهو یه جا یه کوبیده ای بخوری که حالت بهم بخوره .دیگه از هر چی کوبیده متنفر میشی.سعی کنید فقط فقط فقط تنها نمونین.ریشه همه گناها تنها موندن و منزوی بودنه.باتشکر

خودارضایی

سلام 4 روزه پاکم خداروشکر
ممنون از کمکتون بچه ها من حالم خیلی خراب بود ولی این سایت کمکم کرد ناامید نشوید و از همین الان شروع کنید
ممنون از سایتتون

بازهم تلاش

سلام دوستان گرامی
من مدت زیادی به این بیماری مبتلا هستم و همیشه سعی کرده ام ترک کنم ولی شکست خورده ام اما این دفعه میخام هر طور شده طلسم این ناکامی ها رو بشکنم و ترک کنم از شما دوستان عزیز التماس دعا دارم با تشکر از سایت خوبتون

ترک گناه

با سلام
هیچ وقت گناه رو توجیه نکنید عادت به انجام گناه بدتر از خود گناهه .شما وقتی بیمار (هر نوع بیماری که شمارو آزار میده) هستید تا حد ممکن سعی میکنید دوباره سلامتیتون رو بدست بیارید پس همونطور که سلامتی جسمانی براتون اهمیت داره به سلامتی روحتون اهمیت بدین. باور کنید اگر چند بار گناه رو از خودتون دور کنید یک احساس خشنودی و قدرت روحی به دست میارین و احساس سربلندی و آرامش واقعی به دست میارین .به خدا توکل کنید ایمانتون رو تقویت کنین و مطمین باشین خدا کمکتون میکنه پس هیچ وقت امیدتون رو از دست ندین.

سلام دوستان سرتون رود درد

سلام دوستان سرتون رود درد نمیارم خودتون هم خسته نکنید اگر واقعا قصد ترک دارین و دوست دارین این چند صباحی که زنده هستین به گناهتون اضافه نکنید اول اینکه تصمیم خودتون بگیرید که واقعا این کارو بزارید کنار و این کار فقط و فقط به انجام داد یک کار میشه ترک کرد و اون فکر فکر فکر فکر دیگر هیچ اگر فکرش آمد تو سرت بدون که خود ارضایی کردی هیچ کاریشم نمیشه کرد اگر جلو فکرت رو گرفتی استمناع متوقف میشه همون ثانیه اول خفه کن این شیطان اشغالو از فکرت دور کن هوس رو گناه کبیرست. ما میمیریم همین هفته پیش یکی از دوستام مرد هیچیش نبود الان تو گور خوابیده.ما هم میمیریم فردا نوبت ما هست که بریم زیر خاک اینو بدون ثانیه اول فکرت به ثانیه دوم کشید یعنی گناه یعنی استرس،اعصاب ضیف ،بد ریخت شدن،اضطراب،احساس حقارت،پوچ بودن،نداشتن آرامش،گوشه گیر بودن ،دور بودن از خانواده جامعه،یعنی جهنم و تا دلت بخواد چیزای دیگه که خودتون بهتر از من میدونید،آرامش اگر می خواید و اینکه خدا ازتون راضی باشه نماز اول وقت صبح ظهر و شب و یاد مرگ بودن خودتون تصور کنید مردید دارن میبرنتون تو گور بخوابون که شاید فردا نباشیم پس تا هستیم توبه کنیم از این گناه کبیره که اگر مردیم هیچ کس به فکر ما نیست نه پدر نه مادر نه بچه نه زن و نه همسر نه مال و منال تو میمونی توی قبرت و اعمالت این بدونید تو این دنیا هیچ کس مهمتر از خودت تو این دنیا نیست پس به فکر خودت باش التماس دعای شدید از همتون کوچیکتون...

دیگه بسه

من 18 سالمه اط 12 سالگی هر روز اینکارو میکنم ایشالا بشه ترک کنم این کارو

با سلام من سالهاست به این

با سلام
من سالهاست به این بیماری مبتلا هستم امیدوارم با توکل به پروردگار مهربان بتوانم بااین بیماری مقابله کنم و ریشه این بیماری را از بین ببرم التماس دعا 96/04/24

من آلان 15سال دارم از

من آلان 15سال دارم از 12،13سالگی شروع کردم چند بار سعی کردم نشد ولی وقتی این سایت رو باز کردم خداروشکر الان سه ماه هست که پاکم از همه مخصوص از این سایت خوب و مدیر ان تشکر می کنم زندگی را به من باز گرداند

بسه دیگه

سلام من۱۶سال دارن ٬هر موقع خودارضایی میکنم بعدش دوست دارم خودکشی کنم از بس که از این مار بدم میات ولی من دیگه خود ارضایی نمیکنن از امروز۱۳۹۶/۳/۳دیگه خدا حافظ انشالله بری برنگردی خودارضایی در هن پشت سرت ببند

نتونستم

خیلی دلم میخواد بزارمش کنار، هر دفعه شکست میخورم، از 24/2/96 خواستم ترک کنم بهد از یک هفته دوباره نتونستم، لطفا واسم دعا کنید بزارمش کنار، خیلی سخته خیلی ...
کسایی که ترک کردن روششونو بگن لطفا
T_T

چیکار کنم

دوستان به خدا خسته شدم از این همه توبه شکستن ... ولی واقعیتش خیلیییی سخته خدا همه مارو ببخشه کمک کنه که از این بیماری نجات یابیم

با سلام من هم 35 سال دارم 6

با سلام من هم 35 سال دارم 6 ساله که متاهل ام پسر یک و نیم ساله دارم . از 13 سالگی استمنا می کردم علتش کم تحرکی و پرخوابی و پرخوری قبل خواب و اضطراب شکستهای عمدتا درسی و ریشه در تماشای فیلم فارسی در دوران کودکی بود. دو سال پیش ماهواره داشتم الحمدلله با دیجیتال سپاه تعویضش کردم. ولی الان هراز گاهی دراثر بی برنامگی و استرس باز دوباره به استمنا روی میارم. خواستم درد دلی کرده باشم از شما ملتمس دعا هستم دعا کنید همانطور که توی خیابون به نامحرم نگاه نمی کنم توی خلوت هم خدارو شاهد بر اعمال ام بدونم.

تذکر

در كنار حرم كريمه اهل بيت حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم، دعاگويتان خواهیم بود و متقابلاً به دعاي خيرتان محتاجيم.

ترک کردم....

سلام من چن سالی میشه این عمل قبیح رو انجام میدم هزار بار توبه کردم و هزار بار توبه شکستم اما امروز 96/3/3تصمیم به ترک این عمل میگیرم این تصمیم با همه ی تصمیما فرق داره ان شالله من از امروز پاکم...##برام دعا کنید##

یاعلی ممد

سلام ودرودخدمت تک تک دوستان گلم
ماهمه اینجاییم تا کمرغول شهوت وهوای نفس رو بزنیم زمین سخته ولی شدنیه خیلی ازدوستان توهمین سایت خوبمون واقعا اراده کردن و بدون هیچ گونه گناهی بدون هیچ خوداوضایی دارن زندگی میکنن ب نحواحسن فقط جدی بگیرین امروز وفردا نه همین حالا
اراده وحرکت
به امید روزی ک هیچ دوستی این چنین مشکلی نداشته باشه درپناه حق

خدا همه ما رو آدم کنه

سلام مدت 14روز ترک کردم فقط با نماز خوندن اهسته و اینکه معنی کلماتشو بفهمم شکر بهتر از اون روزای سرکش هستم یکی از دوستامو دیدم که رفته سگ بخره و دنبال خریدن سگ هست تا نعوذ بالله نمیدونم چیکار کنه دوستان اگه کنترل نکنید سر به فلک میکشه همین یا علی

ترک اسونه ولی فراموش کردن

ترک اسونه ولی فراموش کردن سخته اگه بتونی از ذهنت دورش کنی راحت ترک میشه بدون هیچ سختی این فکره که در گیرشه

ترک خود ارضایی

سلام . اولش خواستم بگم که فکر نمیکنم کسی توی دنیا به اندازه من استمنا کرده باشه
من از 15 سالگی شروع به استمنا کردم و اوایل هفته ای یک بار استمنا میکردم و بعد از مدتی به سه روز یکبار ارتقا پیدا کرد و باز بعد از دو الی سه سال به روزی یکبار رسیدم. تا جایی که به اوج خودش رسید و به روزی سه مرتبه میانگین رسید .
اگر بخوام از حال اون روزهای خودم براتون تعریف کنم . بهتون میگم اگر منو میدید بدون شک به من میگفتید که از چه نوع ماده ی مخدری استفاده میکنی؟ . که اینقدر خشک و بی روح و پژمرده و سرافکنده شدی . قیافه ام طوری شده بود که پدر و مادرم هم حالشون ازم بهم میخورد و بابام ازم متنفر شده بود .
من دیگه طاقت این زخم چشم ها و این زخم زبون ها رو نداشتم . از طرفی احساس گناه میکردم و فکر میکردم که هم دارم از دنیا و اطرافم طرد میشم و هم آخرتم رو از دست میدم .
تا اینکه با احساس گناهی که در وجودم بود و زخم چشم ها و حرف و حدیث ها که مثل یه اهرم فشار روم بودن و کمک خداوند بزرگ و مهربان تونستم این کار شیطانی رو ترک کنم و خدا رو صد هزار مرتبه شکرم که تا الان تونستم 81 روزه این گناه رو ترک کنم . و الان بهترین روحیه و بهترین احساس رو دارم و هر روز نمازم رو هم میخونم و با اون روزهای سیاه برای همیشه خداحافظی کردم .
به شما داداشای گل و عزیزم توصیه میکنم که با عزم خودتون و با دعا کردن و کمک طلب خواستن از خداوند این گناه رو به زباله دان تاریخ بسپارید و به زندگی عالی و خوبتون برگردید.
یا علی

توبه میکنم

با سلام
من از امروز 19 فروردین تصمیم به ترک این عادت شوم گرفته ام انشالله خداوند در این مسیر کمکم میکند تا به ترک کامل برسم التماس دعا

سوال و راهنمایی

باسلام،
من آقاومجردهستم،درباره استمنا کردن درحال حاضرازلحاظ روانی مشکل دارم،،،اول مقدمه ای ازگذشته میگم،من درنوجوانی وجوانی به شدت وزیاداستمنا میکردم،به طوریکه به شدت حال جسمی وروحی روانی ام درشرایط درستی نبودوعوارض آن راکه شدیدبود،دچارشده بودم وفقط تحمل میکردم،ولی در حال حاضر شاید به صورت میانگین هر هفده هجده روز یکبار استمنا میکنم(البته اغلب باخواست خودم اینکارراانجام میدهم،وحتی گاهاطول این دوره به یکماه نیزمیرسد)و،البته به صورت استثنایی وبه ندرت نیزپیش بیاید که مثلا طی این دوره دو یا سه باز نیز استمنا کنم،(به خاطرماهیت اعتیادگونه استمنااست که بعضاتعداددفعات بیشترمیشود)،،الان ازلحاظ جسمی تقریبا مشکلی بااین قضیه ندارم،چون به خاطر تجربه زیاددرگذشته ،تقریبا میدانم که منظوراز آزارجسمی ناشی ازاستمنا به چه صورت میباشد،ولی ازلحاظ روحی نمیتوانم با خودم کناربیایم که چرا استمنا میکنم،،،،،،به نظرشما چکاربایدکنم،وفعلا شرایط ازدواج ندارم،لطفایا خصوصی ویادرسایت جواب من رابدهید،،،،،
باتشکر

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

یه امید دوبار

مرسییی بابت این همه کامت خوب و قشنگ حالا که میبینم تنها نیستم و خیلیا مثل من گرفتارش شدن، و ترکش کردن، اروم میشم.
اگه دیگران تونستن ترک کنن پس ماهم می تونیم...هممون. باید بخوایم و به خودمون قول بدیم و خودمونو دوست داشته باشیم...
ما میتونیم. پس یاعلی

میخام به خدا نزدیک شوم

با سلام خدمت دوستان گرامی
خودارضایی حقیقتی تلخ ؛ سالها گرفتار آن هستم و تمامی راه های ترک را تجربه کرده ام ولی با شکست مواجه شده ام بدون شک دلیل این همه ناکامی را ضعیف بودن اراده ام می دانم ، قصد دارم برای آخرین بار با خدای خودم در همین لحظات پایانی سال عهد ببندم و بطور کامل این گناه را ترک نمایم از همه شما عزیزان التماس دعا دارم

سلام دوستان من 24.12.95می

سلام دوستان من 24.12.95می خوام ترک کنم راهشم اینکه از اینترنت استفاده نکنم چون خودتون میدونید به امیدی پاکی

ترک خود ارضایی

سلام من از هرروز رسوندمش به دو هفته یکبار.خداروشکر واقعا

باسلام به همه دوستان من سرتون

باسلام به همه دوستان من سرتون درد نمیارم فقط یه جمله میگم هر کی خواست گوش کنه عمل استمناع برابراست به معنای واقعی کلمه بدبختی و ترک استمناع برابراست با به معنای واقعی کلمه خوشبختی خود دانی التماس 2a

سلام من یه کنکوریم 100 بار

سلام من یه کنکوریم 100 بار پشیمون شدمو 100 بار توبه شکستم دیگه خسته شدم 4 ماه تا کنکور مونده همه میگن باهوشی میتونی به چیزی که میخوای برسی ولی من خیلی نا امید شدم هیچکس نمیدونه مشکل من چیه که میگم نمیشه امیدوارم خدا به هممون کمک کنه و مارو ببخشه التماس دعا

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 9 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .