تهدید توسط دوست پسر

سلام دختری 19 ساله هستم. من یکماه با يه پسري دوست بودم و بعد رابطم رو به طور کلی قطع کردم. الان تهدیدم کرده و بهم گفته که یا باید این رابطه رو ادامه بدی و بیای خونم یا پیام هات رو به بابات نشون میدم. ازم عکسی نداره ولی دوبار باهاش رفتم بیرون توی پارک. کار خاص دیگه ای هم نکردیم و بقیش هم تلفنی و پیامکی با هم صحبت کردیم. الان پشیمونم و از اینکه بابام بفهمه خیلی میترسم خواهش می کنم کمکم کنید. عملی و کاربردی بگید چکار کنم؟ مبهم و کلی نگید.

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِيهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّيهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی عليه السلام فرمودند: هنگامى كه از چيزى مى ترسى، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهى ترسيدن از چيزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت 175)

مخاطب گرامی، از مكاتبه تان با ما، كه نشانگر اعتماد شما به اين مركز است خرسنديم و خوشحاليم مخاطبمان فردي است كه در مواجهه با دغدغه هاي ذهني اش، اقدام به مشاوره خواهي مي كند. اين را بدانيد كه يكي از نشانه هاي افراد عاقل و پويا، كسب آگاهي در زمينه هاي مورد نياز است. به خاطر اين فهم زيبا به شما تبريك مي گوييم و اميدواريم راهنماي خوبي برايتان باشيم.

پرسشگر محترم، در ابتدا بدانید و مطمئن باشید که قانون کشور ما با اینگونه افراد به شدیدترین شکل برخورد خواهد کرد و مجازات سختی برایشان در نظر می گیرد.
به احتمال فراوان این پسر به خاطر آبروي خود و نیز خطرها و عواقبي كه براي خودش دارد تهدیدش را عملی نخواهد کرد اما گر پایش را از گلیمش درازتر کرد و دوباره تماس گرفت و مزاحمتان شد و تهدیدتان نمود، به او بگویید تهدیدهایت را ضبط نموده ام (صوتی و پیامکی) و موضوع را خودم به خانواده ام می گویم و هیچ ترسی از تو و تهدیدهایت ندارم. همچنین او را تهدید به شکایت از پلیس کنید. با این مقابله به احتمال بسیار زیاد دیگر مزاحمتان نخواهد شد، اما اگر باز هم به اقداماتش ادامه داد، تهدیدهایتان را عملی کنید یعنی ابتدا به خانواده تان بگویید و اگر باز هم دست از رفتارهایش برنداشت، با هماهنگی با خانواده و با توجه به مدارکی که بر علیه او در اختیار دارید اقدام به شکایت کنید.
تذکر بسیار مهم :
در صورت ادامه رفتارهای ایذایی این فرد، خودتان موضوع را به نحوی مناسب و بدون ایجاد تنش، به خانواده تان بگویید؛ ابتدا به مادرتان بگویید و از او بخواهید موضوع را پیگیری کند و در صورت صلاحدید آن را به پدرتان انتقال دهد؛ البته با شکلی منطقی و توجیهات مناسب و متناسب با شرایط فرهنگی حاکم بر خانواده تان، تا مشکلی برایتان به وجود نیاید؛ خانواده شما پشتیبان شما هستند، نه آن پسر شیاد و غریبه؛ این را بدانید که عقب نشینی شما و ترس از تهدید و تن دادن به خواسته های او، قطعاً باعث گرفتار شدنتان در منجلابی خواهد بود که او برایتان ترتیب می دهد.


*** با توجه به شرایط، روحیات و فضای فکری و فرهنگی خانواده تان (که خودتان به آنها اشراف دارید) اگر می بینید نمی توانید حقیقت ماجرا را آنگونه که رخ داده است به آنها منتقل کنید، می توانید از روش زیر استفاده نمایید:

در صورت ادامه تهدیدات، این ترس و اضطراب ناشی از رابطه عاطفی و دوستانه با یک نامحرم (که گناه می باشد) را با گفتن موضوع به خانواده خود، رفع کنید و بگویید او مزاحم شما شده و جواب رد از شما شنیده است و شما بی تقصیرید و آن پسر به همین دلیل می خواهد از من انتقام بگیرد؛ نیازی نیست بگویید شما نیز با او دوست بوده اید (چون شما الان پشیمان هستید و خواهان قطع رابطه)؛ خانواده شما حرف شما را باور خواهند کرد. نهایت نهایت هم اگر داستان مشخص شود با توجه به اینکه طول رابطه شما بسیار کوتاه بوده و به مسائل خطرناک و باریک هم کشیده نشده) یک دعوای معمولی و یک تذکر جدی به شما خواهند داد و تمام (البته می توانید منکر صحبت های آن پسر شوید و همه تقصیرها را به گردن او بیندازید، هر چیزی که گفت و هر مدرکی که رو کرد منکر شوید؛ در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی همه کار می توان کرد؛ شما در این زمینه دروغی به خانواده نگویید ولی به نحوی منکر صحبت های او شوید و نگران نباشید، چون او فرد شیادی است و قصد سوء استفاده از شما را دارد، پس باید سرجایش بنشانیدش). فراموش نکنید خانواده شما پشتیبان شما هستند نه او. شما همه وجود آنها هستید؛ پس این گونه موضوعات را حتماً با راهنمایی، مشورت و کمک گرفتن از والدین و خانواده خود حل کنید. قانون هم پشت شما خواهد بود.
مطمئن باشید تصمیمی که برای قطع ارتباط با این فرد گرفته اید کاملا درست است. پس از گذر از این موضوع هیچگاه اقدام به رابطه دوستانه و عاطفی با جنس مخالف نکنید (حتی به بهانه ازدواج) و بگذارید ازدواجتان از مسیری درست و شرعی و خداپسند شکل بگیرد. اینکه ما جوانان را از این نوع روابط قبل از ازدواج بر حذر می داریم به خاطر همین مشکلات و اضطراب ها و آسیب های فراوانی است که متوجه طرفین (به خصوص دختر) می کند.
به هر تقدیر این موضوع را با توجه به شرایط زندگی خود و روحیات والدین خود و با توجه به راهنمایی های ما، مدیریت کنید و اگر خواهان آرامش در زندگی هستید، دیگر به سمت اینگونه روابط نروید.
* مراجعه به لینک زیر نیز اطلاعات خوبی را در زمینه رابطه دختر و پسر در اختیارتان قرار خواهد داد :
رابطه دختر و پسر

*** پس این اضطراب و ترس را همین امروز پایان دهید و نگران هیچ چیزی نباشید. اگر نگران تهدیدات این فرد پلید باشید و به حرف های او گوش دهید و بدون راهنمایی و کمک گرفتن از خانواده اقدام نمایید، زندگی را به کام خود تلخ خواهید کرد و جوانی و آینده زیبایتان را به نابودی خواهید کشاند.

نویسنده : علی حسینعلی پور

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 8 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .