تفاوت خود ارضایی با عمل زناشویی

چه فرقي ميان خودارضايي و عمل زناشویی است؟ آيا عوارضي مانند عوارض خود ارضايي براي فرد در سکس با همسر وجود ندارد؟

دوست خوبم، ارتباط با شما كه ذهن منطقيتان، مشورت را براي گذر از ابهامات برگزيده است، باعث افتخار ماست. اميدواريم پاسخ ارائه شده، فرونشاننده عطش پرسشتان باشد.
جنابت از راه درست كه با فطرت انساني سازگار باشد براي سلامت انسان (هم جسماً و هم روحاً) لازم است. به علاوه همان فرقي كه بين زنا و جماع هست بين استمناء و جماع هم هست. جنابت از بيراهه (خودارضايي يا استمناء، زنا، هم جنس بازي يا لواط) باعث از بين رفتن سلامت روحي و نفساني و جسمي مي شود.
انزال مني كه پس از ازدواج و از طريق ارتباط با همسر صورت مي گيرد، داراي تفاوت هايي است كه به صورت خلاصه به آن اشاره مي شود:
1. چون ارضا از طريق طبيعي صورت مي گيرد به تدريج و پس از گذشت مدتي از ازدواج فاصله بين دفعات ارتباط بيشتر مي شود و حالت حرص و اعتيادي كه در استمنا وجود دارد اينجا ديده نمي شود. بنابراين با كاهش دفعات انزال در ازدواج عوارض جسمي در مقايسه با استمنا بسيار كمتر است.
2. در ارتباط با همسر چون ارتباط عاطفي ايجاد مي شود (از طريق ملاعبه و ...) سيستم اعصاب سمپاتيك و پاراسمپاتيك به صورت متعادل تحريك گشته و اندام هايي كه تحت تاثير اين سيستم ها هستند به صورت طبيعي فعاليتشان افزايش يا كاهش مي يابند. (تندي ضربان قلب، تندي تنفس و ...) اما در استمنا چون فرد از طريق خيالات و بدون وجود ارتباط عاطفي مستقيم خود را تحريك مي كند. تحريك اعصاب فوق به صورت متعادل صورت نمي گيرد. و بنابراين فعاليت اعضاي تحت تاثير اين اعصاب به صورت غيرطبيعي كاهش يا افزايش مي يابد و خود باعث عوارض جسمي مي گردد كه فقط در استمنا ديده مي شود. مانند لرزش اندام ها، عدم تمركز حواس، كم شدن قدرت حافظه و ...
3. در ارتباط طبيعي و به خصوص اگر انزال مني از طريق مقاربت صورت گيرد كيسه هاي منوي به طور كامل تخليه شده و ارضاء كامل صورت مي گيرد. ولي در استمنا بستگي به شدت خيالات فرد تخليه كيسه ها متفاوت است و در بعضي مواقع بزرگي بيش از حد پروستات، عدم تخليه كامل كيسه هاي مني، سوزش ادرار و ... بروز مي دهد.
4. از نظر روحي رواني نيز حالت احساس گناه، پشيماني، افسردگي، اضطراب و ... كه پس از استمنا براي فرد رخ مي دهد پس از مقاربت طبيعي براي فرد وجود ندارد بلكه بر خلاف آن حالت شادي و آرامش روحي ايجاد مي شود.
5. از نظر معنوي نيز بحث ارتكاب گناه و دوري از درگاه حضرت حق مطرح است كه در استمنا وجود دارد ولي در ارتباط با مقاربت انسان حلال الهي را انجام داده است و باعث نزديكي و قرب به درگاه خداست.
6. استمنا در واقع آميزش با خود است لذا تحريك كننده و تحريك پذير يك نفر است. همينطور ايجاد كننده شرائط اوج و لذت (گرم شدن، تصور لذت و...) توسط خود ارضا شونده فراهم مي شود. در اين جا تمام وجود فرد (در عين وحدت و يكپارچگي) بايد دو پاره شود يكي ارضا شونده و ديگري تحريك كننده و ارضا كننده، هم گرم كننده و هم گرم شونده و هم نعوظ آور و هم نعوظ پذير و اين دو پاره شدن، بزرگترين آسيب را در سيستم بينايي و ذهني (عدم تمركز و...) و درنهايت به بخش رواني شخصيت ايجاد مي كند.
7. زماني كه بدن خود انسان تامين كننده نياز جنسي خود قرار مي گيرد در اين صورت، اين بدن هميشه در همراهي با او است. كم كم او را در يك حالت تحريك جنسي دائم قرار مي دهد چون خودش از خودش لذت مي برد و اين نزديكي فاصله و بدون واسطه وي را به سمت حالت تحريك دايم از خود قرار مي دهد و تحريك پذيري سريع زود و دايم جداي از اثرات مخرب اجتماعي و اخلاقي فرد، موجب خرد شدن پيكر آدمي و پيري زودرس و شكستگي چهره مي شود.
8. در ازدواج چون انسان هميشه همسر خود را در اختيار دارد مي تواند نيازهاي جنسي خود را به موقع و از طريقي كه دستگاه خلقت برايش فراهم كرده است، پاسخ گويد. عمل جنسي كه در ازدواج صورت مي گيرد صرفا قرار گرفتن دو جسم مادي در كنار همديگر نيست بلكه اين عمل ظاهري؛ محبت به يكديگر، ايثار و از خودگذشتگي در حق همديگر و بسياري از فوايد روحي و رواني را در پي دارد كه در اين مجال طرح آن ممكن نيست ولي خود ارضايي يك انحراف جنسي است كه عواقب بسيار وخيمي براي فرد به همراه دارد مانند اعتياد و احساس گناه و افسردگي پس از هر بار خودارضايي، كاهش اعتماد به نفس، عدم تمركز حواس، كاهش آستانه تحريك جنسي و زودانزالي و عدم لذت از زندگي زناشويي آينده و...
چنين عوارضي كه به صورت مختصر به آنها اشاره كرديم در هيچ كدام از زن و شوهر كه ازدواج كرده اند رخ نمي دهد.
در زمينه حرمت و گناه خودارضايي گفتني است، اين عمل يكى از راه‏هاى انحرافى در ارضاى ميل جنسى است كه نسل جوان را در معرض آسيب‏هاى جدى قرار مى‏دهد. اين كار عادت بسيار زشت و زيان آوري است كه مي تواند استعداد و توانايي هاي فراوان يك جوان را به نابودي بكشاند و حال و آينده او را تباه كند.
استمنا و يا به عبارتي خود ارضايي، از نظر شرعي واخلاقي، حرام و گناه محسوب مي شود. اين عادت ناپسند به لحاظ اخلاقي، بعد معنوي انسان را به سختي مي آزارد، روح او را تاريك مي نمايد، آزادي معنوي انسان را سلب مي كند و در مسير خود سازي و كمال، آدمي را با چالش جدي مواجه مي كند. مطابق تحقيقات انجام شده توسط روانشناسان، خود ارضايي نوعي اعتياد و بيماري زشتي است كه آثار و ضررهاي فراواني بر جسم و روان آدمي باقي مي گذارد.
كساني كه گرفتار اين عمل شنيع شده اند، آن را گريزگاهي فرعي و عاجل براي خارج شدن از فشار جنسي و پاسخي براي لذت طلبي خود تصور مي كنند، در صورتي كه اگرتوجه نمايند، بدين وسيله گرفتار آثار و تبعات زيان آوري مي شوند كه گاها قابل جبران نيست.
شهوت يكي از اموري است كه با طبيعت انسان در آميخته و در جاي خود از نعمت هاي خداوند است، ولي اگر از حالت تعادل خارج و بر افروخته شود، ممكن است سرمايه هاي عظيم انساني را به خاكستر تبديل كند. اين نيرو به طور قطع نياز به ارضاء دارد، ولي با روشي كه با نظام طبيعت و شريعت سازگار باشد.
خداي متعال كه به حكمت بالغه اش اين غريزه را در نهاد انسان گزارده ، تا نسل انسان باقي بماند، از روي رحمت و هدايت خود راه هاي آسان و معقول كنترل و ارضاء آن را پيش پاي او قرار داده است و نسبت به بيراهه ها و انحراف از مسير درست نيز، هشدارهاي لازم را به انسان داده است ،راههايي كه بايد با شناخت و عمل به آنها، سلامت جسم و جان خويش را پاس بداريم و از خطر و پي آمد كارهايي همچون خود ارضايي و مانند آن برهانيم.
حرمت خودارضايي در آيات و روايات:
خداوند در سوره مؤمنون مي فرمايد يكي از ويژگي هاي انسان هاي مؤمن اين است كه در مسائل جنسي خودشان را از آلوده شدن به گناه حفظ مي كنند و صرفا از طريق ازدواج غريزه جنسي خود را ارضا مي كند سپس مي فرمايد هر كس از غير مسير ازدواج غريزه جنسي خودش را ارضا كند از تجاوز كاران است «الذين هم لفروجهم حافظون . الا علي ازواجهم او ما ملكت ايمانهم فانهم غير ملومين . فمن ابتغاء وراء ذلك فاولئك هم العادون » و عمل استمنا مشمول آيه 7 سوره مؤمنون مي شود كه مي فرمايد هر كسي غير از اين طريق را (جهت بهره گيري جنسي) طلب كند تجاوزگر است».
علاوه بر اين در سخنان گهربار معصومين(ع) نيز از عمل استمنا به زشتي ياد شده و مورد نهي قرار گرفته است كه در اينجا به احاديثي از پيامبر(ص) و امام صادق(ع) اشاره مي كنيم:
1. امام صادق(ع): روز قيامت خداوند با شخص خودارضا گفت و گو نمى‏كند و از چشم خدا مى‏افتد. (ميزان الحكمة، ح 18749)
2. رسول خدا(ص): لعنت خدا و ملائكه خداوند و تمام بشر بر شخص خودارضا. (همان، ح 18748)
3. رسول خدا(ص): كسى كه خودارضايى مى‏كند، ملعون است. (همان، ح 18751)
4. امام صادق(ع): خودارضايى گناه بزرگى است كه خداوند در قرآن از آن نهى فرموده است. (همان، ح 18750)
5. امام صادق(ع): براى كسى كه خودارضايى كند در قيامت عذاب دردناكى در نظر گرفته شده است. (همان، ح 18749)
گفتنى است؛ كه حرمت استمنا تنها به خاطر آثار و زيان جسمانى آن نيست، بلكه حكمت‏هاى ديگرى نيز دارد كه بر ما مخفى است. پاره‏اى از زيان‏هاى جسمانى، روانى و اجتماعى استمنا عبارتند از: 1. خستگى و كوفتگى، 2. عدم تمركز حواس، 3. ضعف حافظه، 4. استرس و اضطراب. 5. حساسيت بيش از حد و زودرنجى، 6. كمردرد، 7. ريزش موها، 8. ناتوانى جنسى زودرس در جوانى، 9. بى‏خوابى يا بدخوابى و مشكلات مشابه. 10. انزال زودرس و غيرارادى يا خروج منى به صورت قطره قطره، 11. بى‏ميل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانى در ارتباط با جنس مخالف و همسر، احساس طرد شدن، دير ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگى مشترك. ر.ك: پرسش‏ها و پاسخ‏ها، شماره 7، ص 285.

نویسنده : جواد ترکاشوند

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

سلام خود ارضایی رو با ای حرف ها نمیشه جلوش گرفت باید.......

فرهنگ جامع ما این کار بر سر جوان ها آورده عدم وجود ارتباط با جنس مخالف در سن بلوغ جوان ها مارا نابود کرده درسته که دینت ما اسلام است ولی در کشورهای مسلمان مثل عربستان.امارات جوان هاشون در سن 14 به بعد یعنی بلوغ مشکل جوانان ایرانی رو ندارن متاسفانه دیگه در کشور ما رواج افتاده که دختر و پسر را از هم جدا میکند اینم با زور دیگه در جامع ما نمیشه کاری کرد یا خیلی خیلی سخت میشه تغیر داد.متاسفم برای جامعه

ازدواج در سیزده سالگی

کاشکی میشد تو سیزده سالگی ازدواج کرد که نیاز جنسیمون برطرف بشه آخه خیلی سخته بعد 15 سال بدون برطرف کرن نیاز جنسی صبرکنیم استمنا نکردن هم که خیلی سخت بود اما بالاخره ترکش کردم ولی دیگه واقعا برطرف نکردن نیاز جنسی سخته.
چیکار کنم؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

عالی بودن ممنون

عالی بودن ممنون

چه فرقي بين خود ارضايي و

چه فرقي بين خود ارضايي و رابطه جنسي وجود داره ؟؟ مگه تو هر دو انزال رخ نميده پس چه فرقي هست

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot

سلام...من مردی هستم که به

سلام...من مردی هستم که به دلیل مشغله کاری از همسرم دورم وگاهی با خلوت کردن چت و یا تلفنی ارضا میشم میخواستم ببینم این همان خود ارضایی است و عوارض خود ارضایی را دارد

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

خود ارضایی

چطور ابن کار زشت رو کهخیلی به انسان اسیب می زنه ترک کنیم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

خود ارضایی

سلام من 16 سالمه حدود 4 ساله که دارم خودارضایی می کنم و نمی تونم ترک کنم حس می کنم که کم حافظه و حواس پرت شدم و کمرم همیشه درد می کنه و مفصل هایم دایم صدا میده این عوارض هیچ درمانی نداره ؟؟؟

به جای استمنا هروقت هوست کرد

به جای استمنا هروقت هوست کرد سرتو بابازی و ورزش و درس خوندن گرم کن

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

با سلام من ۲۶ سالمه و به دلیل

با سلام
من ۲۶ سالمه و به دلیل بیکاری و ... نمی تونم ازدواج کنم
و الان بین افسردگی و خودارزایی گیر کردم اگه خودارضایی نکنم افسردگی دارم و شب ها تا صبح خوابم نمیبره و روزها عصبی و پرخاشگر میشم ولی وقتی خودارضایی میکنم احساس ارامش میکنم و احساس میکنم سبک شدم ولی از عوارض میترسم ولی چاره دیگری هم ندارم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

با سلام از راهنمایی های مفیدی

با سلام از راهنمایی های مفیدی که می کنید کمال تشکر رو دارم ولی متاسفانه درجامعه ی ما خود ارضایی نیست که سن ازدواج رو عقب انداخته به جای اینکه ما فقط شعار بدیم که خو ارضایی عمل بدی هستش بیام فکری بکنیم به حال فرهنگ سازی در ارتباطات چون به دلیل خیلی از مشکلات سن ازدواج در کشور ما عقب افتاده چون همیشه هر مشکلی که هست و ما نمی تونیم اون رو بر طرف کنیم سریعا از بعد دینی بهش می پردازیم و این موضوع باعث شه که جوانان دین رو به عنوان مانع ببینن نه مشکلات دیگر رو با تشکر

خود ارضایی

سلام
من انقد تو طی این سه سال خود ارضایی داشتم الان که با زنم هم خواب میشم بهش میگم دلم میخواد نزدیکی کنم و این حس شهوت هس ولی التم راست نمیشه باید با کمی مالش همسرم التم راست بشه میشه علت این رو بدونم بعد از راست شدن التم یک ساعت میکشه تا ارضا بشم لطفا اگه بشه جواب بدین

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ازدواج موقت

آقا من نمیدونم وقتی خدا یه راهکار برای ما گڌاشته چرا نمیزارن انجام بدیم برین ازدواج موقت گنین....

سلام .

سلام. اخه ادم چجور خودشو ارضا کنه نیاز داره ادم من تمام این عوارضو دارم نمیتونم بخوابم تمرکز ندارم ریزش مو دارم اخه چجور ترکش کنم میخواین خودمو بکشم اره تو این دوره زمونه کی میتونه ازدواج کنه تو این وضع اقتصاد کی میتونه !!!! کسایی که ثروت مندن میتونن ازدواج کنن تو این وضع شغل و مسکن میری خواستگاری میگن خونه داری میری خونه بگیری میگن مجردی !! میری شغل پیدا کنی میگن باید متاهل باشی میری زن بگیری میگن شغلت چیه !!! اخه ادم چه راهی داره دزدی اره دزدی کنه ادم خوبه این بعدشم ادمو ببرن زندون تا اب خنک بخوره این راهشه ازدواج !!! ن واقعا این راهشه!!!!

معاشقه

درود بر شما منو شوهرم که در دوران عقد هستیم
ولی رابطه جنسی نداریم البته دخول نیست اما عشق بازی و معاشقه داریم
همسر من پزشک داروساز هست و میگه که وقتی دخول صورت نمیگیره عوارض خود ارضایی داره آیا این حرف درسته ببخشید ما فقط معاشقه داریم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

جق زدن متوالی

سلام من از ده سالگی جق میزدم. الان بیست سالمه.
خودم فکر میکنم خیلی زود انزال هستم و بافقط با اشاره دست تحریک میشم!

بارها و بارها خواستم ترک کنم ولی نشد. ازدواج هم توی این سن ک نمیشه!! و غیر منطقی
اینقدر ادمای بدحجاب و بی حجاب توی خیابون هست ک ادم درجا شهوتی میشه. به نظرتون راهی هست ک بشه تا وقتی ازدواج نکردم الت تناسلیمو غیرفعال کنم؟
یه دارویی هم شنیدم که به سربازها میدن اسمش کافور ه. لطفا بگید کافور خوبه بخورم؟5

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

تجربه

سلام . دوستان میخواستم بگم من به مدت ۳ ماه تقریبا هر روز خودارضایی کردم و درنهایت بیضه ی راستم یه مشکلی پیدا کرده که درحقیقت دکترا نمیدونن اصلا چی هست !!!! بزرگ شده . همه ی دکترا اتفاق نظر دارن که هیدروسل خفیف هستش ولی خودم میدونم مشکل اصلی کجاست ! اگه اون کارو نمیکردم الآن وضعم این نبود . الآن هم بعضی از دکترا آنتی بیوتیک میگیرن چون فکر میکنن عفونته ولی یه دکتر بهم گفت اگه عفونت بود تب میکردم و چون تب ندارم قطعا عفونت نیست . نمیدونم چرا عملشم نمیکنن چون من تو اینترنتو گشتم درمان هیدروسل رو عمل نوشته . خلاصه فقط میخواستم بهتون بگم که این کارو نکنین . خودارضایی دارای عوارضیه که هنوز دانش بشری نتونسته کشفش کنه درصورتی که خداوند به ما توصیه کرده که این کار رو نکنیم . من که تو دردسر افتادم تا اینو فهمیدم لطفا شما از تجربه ی من درس بگیرین و راهی که من رفتمو نرین چون این راه آخرش بن بسته .

خودارضايي

سلام من پسري 25ساله هستم حدود ده ساله خود ارضاي ميكنم ايا خودارضايي كلا بده يا چند وقت يك بار نيازه؟

پاسخ

خودارضایی، حرام است و دارای آسیب های فراوان جسمی و روحی می باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر، مراجعه کنید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

۲۹ ساله. تهران

من دختری هستم...ساکن ش تهران هستم.من الان دختر ۲۹ ساله هستم که از حدود دوازده سالگی به خودارصای مبتلا وتاهمین الان هم ادامه دارد. البته درانموقع بسیار کم بود ولی بعد ازهجده سالگی دفعات ان بسیار زیاد شد وبطور افراطی خودارصای میکردم وباوجود بارها وبارها ترک ،باز هم این عمل رو انجام دادم وگاهی دفعات ان به سه بار درروز هم رسیده... بطوریکه اگر خودارصای نکنم ،افسرده وعصبی میشم. وبا خودارضای به ارامش میرسم .ولی بدنم دچار پرمویی شده. ترشحاتی که درهنگام خودارصایی ازم خارج میشه بسیار زیاد شده وخیلی بدبو است.گاها درخیابان یا اتوبوس هم با دیدن یک پسر یا یک کامله مرد دچار تحریک میشم وترشحاتی خارج میشه ولباس زیرم بوی خیلی بدی میگیره. من یک دارویی میخام که علاقم ومیل جنسیم به جنس مخالف رو کم کنه وبتونم ،خودارضای رو ترک کنم. اخه احساس میکنم چاقی وپرمویی وزردی صورتم وسیاهای ناحیه تناسلیم بخاطر خودارصای و تخلیه ترشحات جنسی در ناحیه تناسلیه. قد من ۱۵۹ سانته ودلم نمیخاد کوتاه وچاق بشم... من احساس میکنم که خودارصایی زیاد باعث تداخل هرمونی درمن شده وهرمونهای جنسی ومردانه درمن زیار شده وهمین موضوع باعث اضافه وزن .وترشحات مکرر ناحیه تناسلیم شده.

پاسخ نجف به ۲۹ ساله. تهران

به نام خدا

با آرزوی سلامتی شما . شما ابتدا چنانچه میتوانید باید ازدواج کنید و در عین حال برای کم شدن این غریزه که موجب اذیت شما شده و همچنین رفع ناهنجاریهای جسمی که گریبانگیر آن هستید مثل همان ترشحات حتما سعی کنید روزی حد اقل 6 لیوان آب بنوشید و از میوه جات و سبزیجات تازه بهیچ عنوان غفلت نکنید و روزی حد اقل نیم ساعت بطور منظم ورزش مناسب وضعیت جسمی تان که خود تشخیص میدهید انجام دهید و نکته خیلی مهم که هم اثر شگرف مثبت و خوب روانی و جسمی بر شما خواهد داشت اینست که علاوه بر رعایت نکات بالا سعی کنید ارتباط معنوی خود با خدا را روز به روز بیشتر و عمیقتر کنید مثلا اگر مسلمان هستید سعی کنید خود را مجاب کنید که صبح ها برای اقامه نماز صبح بلند شده و نماز و دعاو قرآن بحد تمایل و کشش خود بخوانید و در غیر مسلمان صبح های زودو بهتر است قبل از طلوع آفتاب برای دعا و راز و نیاز با خدا بلند شوید که خیلی موثر است.در ضمن در طول روز هم خود را با کارهایی که کمتر شما را با موارد تحریکی روبرو میکند سرگرم و مشغول سازید و در هنگام تحریک و وسوسه پیش آمده همان اول به خدا پناه برید و افکار خود را مدیریت کرده و به مطالب معنوی و یا غیر مرتبط با عوامل تحریک معطوف کنید.مطمئنا با رعایت حد اکثر این نکات مشکلتان بفضل الهی برطرف میشود.

دانشجوی مامایی

سلام عالی بود ممنونم

خودارضایی

سوالی داشتم

راهنمایی خواستن در مورد مسائل جنسی

با سلام خدمت شما من 35 سال سن دارم ولی بواسطه مشکلاتی که در دوران جوانی داشته ام و نیز بدلیل نداشتن وضعیت نا مناسب مالی موفق نشده ام که تا کنون ازدواج کنم چگونه میتوانم نیاز جنسی خود را ارضا کنم که بواسطه ان به خود و دیگران لطمه وارد نکنم

mostafa

خود ارضایی باعث گودی چشم میشه...سکس با همسرم همینجوریه؟

خود ارضایی

سلام
ببخشید سوال خدمتون داشتم ایا من میتونم با همسرم نزدیکی نکنم و فقط مالشش بدم و تحریک بشم و ارضا بشم این حلاله.

ahmad

چرا جواب بعضی پرسش ها نمایش داده نمیشه و پیغام میاد که اجازه دسترسی برای شما وجود ندارد؟؟

پاسخ

مخاطب گرامی، برخی سوالات از سامانه حذف شده اند.

خودارضایی

مرسی از این مطالب زیبا و آموزنده ای که گذاشتی اما الان یه سوالی ذهن منو درگیره خودش کذده که وقتی بدن نیاز به ارضاء شدن داره اون موقع باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین...

استمنا

چطور ترک کنیم

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .