برنامه ریزی و نکاتی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد

چه راهكارها و نکاتی را براي برنامه ريزي و قبولی در کنکور کارشناسی ارشد دولتی پیشنهاد می کنید؟

از مكاتبه تان با اين مركز بسيار خرسنديم و خوشحاليم با فردي هم صحبت هستيم كه دررويارويي با دغدغه هاي ذهني اش راه زيباي مشورت را در پيش مي گيرد. اين را بدانيد كه يكي از نشانه هاي افراد عاقل و پويا، كسب آگاهي در زمينه هاي مورد نياز است. اميدواريم راهنماي خوبي برايتان باشيم.
*** پرسشگر گرامی، در مورد پرسشی که مطرح کردید، توضیحاتی را در دو بخش «برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد» و «نکات کلیدی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد» ارائه می نماییم که امید است مورد استفاده تان قرار بگیرد.

*** بخش اول؛ برنامه ریزی برای کنکور کارشناسی ارشد :
ابتدا چهار نکته مهم را متذکر می شوم و سپس توضیحاتی را در ارتباط با برنامه ریزی برای قبولی در کنکور ارشد ارائه می کنم :
1. افرادی که می خواهند هم زمان به مطالعه دروس ترم و مطالعه کتب کنکوری بپردازند، سعی می کنند در ترمی که منتهی به آزمون ارشد می شود (معمولا نیمسال اول (ترم مهرماه))، کمترین واحد (اكثر دانشگاه ها بر اساس قوانین آموزشی مصوب، از 12 واحد كمتر نمي دهند، يعني بايد 12 واحد بر داريد؛ البته مي توانيد اين موضوع را از بخش آموزش دانشگاه خود سوال كنيد و اشراف بيشتري به آن پيدا كنيد) بر دارند تا فرصت بيشتري براي مطالعه كتب مربوط به آزمون ارشد داشته باشند. گفتني است اين افراد طوري برنامه ريزي مي كنند كه پس از قبولي در ارشد، تا تاريخي كه تعيين شده (در دفترچه هاي آزمون، اين مورد ذكر مي شود)، تمام واحدهاي دوره كارشناسي را پاس كرده باشند، چون در غير اينصورت اگر هم در ارشد قبول شوند، نمي توانند به آن ورود پيدا كنند (پس مراقب اين قضيه باشيد).
2. اگر رشته اي كه براي كنكور ارشد انتخاب مي كنيد، در ادامه رشته كارشناسي تان باشد كارتان بسيار آسان تر است چون در دوره كارشناسي با منابع آن آشنا بوديد و بر آن مسلط تر هستيد و مي توانيد هم براي آزمون آماده شويد و هم از پس امتحان هاي ترم تان بر بياييد. وقتي هم به زمان آزمون كنكور نزديك مي شويد بايد طوري برنامه ريزي كنيد كه فرصت بيشتري براي مطالعه کتب کنکوری داشته باشيد. به هر حال پس از مشورت هايي كه مي گيريد، در نهايت بايد به شرايط و ويژگي هاي خود نگاه كنيد و بر اساس آن تصميم بگيريد.
3. اگر مي بينيد توانايي اين را نداريد كه همزمان به دروس دانشگاهي و مطالعه براي آزمون ارشد بپردازید، بهترين كار اين است كه وقتتان را معطوف به دروس دانشگاهي كنيد تا موفق به پايان دوره كاشناسي شويد. در سال هاي بعد فرصت براي شركت در آزمون ارشد با فراغ بال بيشتر و خيالي آسوده تر هست. البته اگر اين توانايي را در خود مي بينيد، مي توانيد با يك برنامه ريزي صحيح هر دو هدف را دنبال كنيد (كاري كه تعداد زيادي از دانشجويان مي كنند و موفق مي شوند)؛ ولي اولويت اول مسلماً با دروس دانشگاهي است چون شما اگر نتوانيد دوره كارشناسي را به پايان ببريد، نمي توانيد در مقطع ارشد قبول شويد (يعني اجازه حضور در مقطع ارشد را نخواهيد داشت).
4. زمان را هیچ گاه از دست ندهید؛ اگر قصد قبولی در کنکور ارشد سال آینده را دارید، از همین الان شروع کنید.

* در ادامه مطالبي در زمينه برنامه ريزي كارآمد و اصولی خدمتتان تقديم مي كنيم كه اميدواريم كاربست آن ها، در شكل دهي يك برنامه صحيح برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد، به شما كمك كند :
ابتدا بهتر است بدانيد هر كسي ويژگي هاي مربوط به خود را دارد و نمي توان براي برنامه ريزي كردن، نسخه اي ثابت نوشت و گفت همه اينگونه عمل كنند تا موفق شوند. خداوند متعال انسان ها را شبيه به هم خلق نكرده است. برخي از آياتي كه به وجود تفاوت بين انسان ها اشاره مي كند عبارتند از ( آيه 22 سوره مباركه روم، آيه 13 سوره مباركه حجرات ، آيه 32 سوره مباركه زخرف و ...).همچنين در روانشناسي اصلي وجود دارد با نام «اصل تفاوت هاي فردي»؛ انسان ها در بسياري از خصوصيات رفتاري، جسمي، استعدادها، علايق و خواسته ها و .... با يكديگر تفاوت دارند و اين تفاوت هاي انسان هاست كه باعث شده مسير موفقيت براي همه يكسان نباشد. هر فردي خصوصيات خودش را بهتر مي شناسد و با مهارت ها ،توانايي ها ،نقاط ضعف و قدرت خود بيشتر آشنا هست و با شناختي كه از اصول برنامه ريزي صحيح كسب مي كند مي تواند برنامه اي متناسب با ويژگي هاي خودش تنظيم كند. مثلاً شما ‌اين آگاهي را نسبت به خود داريد كه آيا مي توانيد در سر و صدا و شلوغي و ... درس بخوانيد و يا اينكه مطالعه بعد از اذان صبح براي شما امكان پذير است يا ... ؛ پس با توجه به اين ويژگي ها، برنامه ريزي ها هم متفاوت خواهد بود. ما در اين جا به طور كلي اصول مربوط به برنامه ريزي صحيح را خدمتتان ارائه مي كنيم تا به اين شناخت برسيد؛ اين ديگر به خود شما بستگي دارد كه آن را با ويژگي ها و شرایط خود وفق دهيد و پياده كنيد. اين را نيز بدانيد كه اگر اراده و همتي پشت بهترين برنامه ريزي ها نباشد، آن ها تنها بر روي كاغذ مي مانند و هيچ گاه عملي نخواهند شد. در ادامه اصولي كه به شما در برنامه ريزي كارآمد كمك خواهد كرد را بيان مي داريم :
اصل 1 : اهداف خود را روشن كنيد
بدانيد كه فرد هدفمند و موفق كسي است كه براي روزها،هفته ها،ماه ها و حتي سال هاي خود برنامه ريزي مي كند. اگر ٪20 از زمان خود را صرف برنامه ريزي نماييد ،٪80 باقي مانده را با اطمينان بيشتري براي رسيدن به اهداف خود گام بر خواهيد داشت. براي برنامه ريزي در كليه امور بايد اهداف دقيق و روشني داشته باشيد. اين مسأله در برنامه ريزي تحصيلي حائز اهميت فراوانتري است. براى منظم شدن، بايستى اهداف را در دو گروه بلند مدت و كوتاه مدت تقسيم كرد و سپس برنامه‏اى زمان بندى شده براى وصول به آن طراحى و عمل نمود. چرا كه اگر تمام اهداف بلند مدت باشند احتمال اينكه شما با گذر زمان دچار خستگي و نا اميدي گرديد زياد است اما اگر اهداف كوتاه مدت نيز در نظرتان باشد بعد از مدت كوتاهي با رسيدن به اهداف كوتاه مدت بسيار تقويت گرديده و آن را پاداشي براي زحمات تان در نظر گرفته و با قوت و قدرت بيشتري برنامه هايتان را دنبال خواهيد كرد. پس براي خود روشن كنيد اهداف بلند مدت شما كدامها هستند و اهداف كوتاه مدت كدامها هستند؛ مثلا :
الف) هدف بلند مدت : فراگيري كل منابع کنکور
ب) هدف كوتاه مدت : مطالعه و يادگيري چند بخش در اين ماه يا در اين هفته
اصل 2 : اهداف خود را زمان بندي كنيد
زمان دقيقي براي هر يك از اهداف كوتاه مدت تعيين كنيد. مثلا تعيين كنيد كه مطالعه چه دروسي را در چه مدت زماني به اتمام خواهيد برد. به خوبي مراقب باشيد كه برنامه هاي تنظيم شده را به موقع و بدون تأخير انجام دهيد ؛زيرا كه خوب مي دانيد تأخير در اجراي به موقع برنامه ها برابر با عدم موفقيت است.
اصل 3 : تشخيص نيازها و كاستي ها
بايد خواست‏ها و احتياجات اساسى خود را در زمينه اي كه قصد داريد براي آن برنامه ريزي كنيد شناسايي كنيد. به عنوان مثال: در يك مقطع مشخص، چه درسى را بايد مطالعه كرد.
اصل 4 : تعيين زمان لازم
فرصت‏ها و اوقاتى كه بايد صرف تحقق اهداف برنامه شود را بايد مشخص كرد تا در نهايت معلوم شود چقدر زمان در هر روز يا هفته به آن موضوع اختصاص خواهد يافت. به عنوان مثال اگر قرار باشد يك كتاب 300 صفحه اي در طول يك ماه خوانده شود لازم است حداقل روزي 11 صفحه از كتاب مطالعه شود و اين نياز به حداقل يك ساعت وقت دارد.
اصل 5 : طبقه بندي اهداف بر اساس اولويت
كارهايي را كه مي خواهيد انجام دهيد،برحسب اولويتها وميزان اضطرار و اهميت آن،طبقه بندي كنيد. بهترين زمانها و اوقات را براي مهمترين كارها قرار دهيد. در اين صورت اگر وقت كم داشته باشيد و يا به هر دليل نتوانيد به همه اهداف و كارهايتان برسيد، مطمئن هستيد كه اهداف و برنامه هاي اصلي را انجام خواهيد داد.
اصل 6 : تناسب با توانمندي
برنامه بايد در حد توان باشد نه خارج از توان. پس بايد مطابق طاقت و توان جسمي و روحي تان برنامه را طرح ريزي و اجرا كنيد و از حد تعادل خارج نشويد. اگر شما برنامه اي طرح كنيد كه در آن خودتان را موظف به روزي 18 ساعت كار و تلاش كنيد حتما با شكست مواجه خواهيد شد. بايد زمان هايتان را به درستي، براي انجام امور مختلف تقسيم كنيد (مطالعه، تفريح، استراحت، عبادت و ...)
اصل 7 : عدم ايده آل نگري
ايده آل نگر و مطلق گرا نباشيد، يعني نخواسته باشيد تمام خواسته ها و آرزوهايتان فوري و به شكل كامل و تمام برآورده شود هر چند در راه به دست آوردن آن تلاش مي كنيد. در نظر نگرفتن واقعيات، برنامه را با شكست مواجه مي كند. يادتان باشد كه بدون تعيين اهداف، برنامه ‏ريزى غيرممكن و بدون برنامه ‏ريزى، نظم ناميسّر است.

*** بخش دوم؛ نكات کلیدی براي قبولي در كنكور كارشناسي ارشد :
1. توجه داشته باشيد كه آزمون كارشناسي ارشد مانند آزمون سراسري نيست كه هر سال منابع كاملا مشخص و تغيير ناپذير داشته باشد. در آزمون كارشناسي ارشد هر سال امكان دارد اين منابع تغيير كنند. البته مواد امتحاني قبلاً تصويب شده اند و معمولاً ثابت هستند؛ منظور كتبي است كه مربوط به مواد امتحاني است. شما با مطالعه و تحليل سؤالات سال هاي قبل و همچنين راهنمايي گرفتن از دانشجوياني كه به تازگي در كنكور ارشد (در رشته اي كه قرار است شركت كنيد) قبول شده اند و همچنین اساتید مربوطه، مي توانيد به منابع درست، اشراف بيشتري داشته باشيد. (معمولاً هر سال تغيير زيادي در منابع ايجاد نمي شود ولي اين امكان هميشه وجود دارد كه تغييرات، كمي بيش از حد باشد).
2. از آنجايي كه حجم كتبي كه براي آزمون ارشد (در هر رشته) مطالعه مي شود معمولاً زياد است، خيلي از افراد اين احساس را دارند كه مطالبي كه مي خوانند را فراموش مي كنند، و همين احساس در آن ها استرس به وجود مي آورد، احساسي كه مطابق با واقعيت نيست و هنگام مواجهه با آزمون خواهند ديد كه تمام مطالعاتشان به ذهنشان فراخواني مي شود. در آزمون هاي تستي فرد وقتي سوال و جواب را يكجا مي بيند با توجه به مطالعاتش (مطالعه به طور صحيح و دقيق) مي تواند جواب را از بين گزينه ها پيدا كند. پس داوطلبان، نگران اين موضوع نبايد باشند.
3. معدل دوره كارشناسي هم 20 درصد در نمره خام شما تأثير دارد. مثلا اگر معدلتان 20 باشد نمره كل شما در 2 ضرب مي شود؛ اگر 19 باشد در 1/9 و الي آخر. اگر معدل کل دوره کارشناسی شما بالا باشد، شانس قبولي تان را در كنكور ارشد بيشتر مي كند.
4. حتماً سؤالات کنکور سال هاي قبل را بگيريد و مطالعه كنيد. برخی از همان سوالات در سال هاي بعد تكرار مي شود. به علاوه همانطور كه در بالا هم گفته شد با مطالعه اين سوالات مي توانيد به كشف منابع ارشد در رشته مربوطه بپردازيد.
5. علاقه به يك رشته تحصيلي، محركي بسيار قوي براي موفقيت در آن رشته است و لازم است ولي به تنهايي كافي نيست. به جز علاقه بايد توانايي هايتان نيز متناسب با آن رشته باشد و همچنين پشتكار فراوان نيز داشته باشيد. براي مثال خيلي از افراد علاقه به روانشناسي دارند ولي چرا تعداد معدودي تبديل به دكتر پريرخ دادستان يا دكتر محمود منصور مي شوند. خيلي از افراد علاقه به فلسفه و عرفان دارند ولي چرا تعداد معدودي تبديل به ملاصدرا و علامه طباطبايي مي شوند. علاقه ، توانايي لازم، پشتكار و عنايت خدا بايد در كنار هم قرار گيرند تا نتيجه مطلوب حاصل گردد. پس رشته اي را براي تحصيل در مقطع ارشد انتخاب كنيد كه هم به آن علاقه داشته باشيد و هم توانايي هاو استعدادهايتان متناسب با آن باشد.
6. در سال 1385 وزارت علوم ذيل آيين نامه استعدادهاي درخشان، قانوني را تصويب كرد كه به موجب آن هر دانشگاهي مي تواند از ميان رتبه هاي برتر در دوره كارشناسي خود و با توجه به معدل کل و چند شرط دیگر، اين افراد را بدون كنكور، وارد دوره كارشناسي ارشد نمايد (اگر جزو معدل های بالای کلاس تان هستید، می توانید این موضوع را پیگیری کنید).
7. شما مي توانيد بدون توجه به رشته اي كه در دوره كارشناسي از آن فارغ التحصیل شده اید، رشته اي غير مرتبط را براي آزمون كارشناسي ارشد انتخاب كنيد. اما به اين سه نكته مهم توجه داشته باشيد كه : (لازم به ذکر است، احتمال تغییر در قوانین کنکور وجود دارد و شما باید مطابق دفترچه راهنمای کنکور عمل کنید)
الف) به عنوان يك قاعده كلي و نه هميشگي، معمولا افراد در رشته اي كه در دوره كارشناسي فارغ التحصيل شده اند در مقطع ارشد موفق ترند، چون چهار سال در دوره كارشناسي با آن درگير بوده اند و به آن اشراف كامل دارند؛ در ضمن قبولي در آن نيز بسيار آسان تر است، چون با منابع آن آشنا هستند و آن ها را در دوره كارشناسي مطالعه كرده اند. البته افراد زيادي هستند كه با وجود اينكه رشته كارشناسي آنان غير مرتبط بوده، در كنكور ارشد رشته اي ديگر پذيرفته شده اند و در مدت تحصيل در مقطع ارشد از بهترين دانشجويان نيز بوده اند.
ب) افرادي كه در رشته هاي غير مرتبط شركت مي كنند و پذيرفته مي شوند، معمولاً دروس جبرانی و پيش نياز مي خورند كه بايد بابت آن ها هزينه پرداخت كنند.
ج) با شركت در رشته هاي غير مرتبط، ديگر نمي توانيد از قبولي بدون كنكور (با توجه به آيين نامه استعدادهاي درخشان) استفاده كنيد؛ توضیح اینکه ورود به مقطع کارشناسی ارشد از طریق استعداد درخشان، می بایست در امتداد رشته تحصیلی دوره کارشناسی تان باشد، و اگر شما رشته ای غیر مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی تان را بخواهید در مقطع ارشد ادامه دهید، دیگر پذیرش از این طریق، برای شما میسر نخواهد بود.
8. در مسیر مقدس تلاش برای کسب علم، هيچ گاه نااميد نشويد و انگيزه هاي خود را همواره حفظ كنيد. دانشجوياني را ديده ام كه تنها يك يا دو ماه با جديت اقدام به مطالعه براي قبولي در ارشد كرده اند و سپس تلاش هاي خود را به بهانه هاي مختلف («مشكل است»، «من كه قبول نمي شوم»، «وقتم را بيهوده هدر می دهم»، «حوصله مطالعه زیاد ندارم» و ...) متوقف كرده اند. اگر قصد قبولي داريد، انگيزه هاي خود راحفظ كنيد و تا رسيدن به هدفتان از پا ننشينيد. قانوني نانوشته كه مانند روز براي همه روشن است، به ما مي گويد كه در هر رقابتي، كسي كه به صورت اصولي، بيشتر تلاش كند و زحمت بيشتري بكشد، به احتمال بسيار بالا موفقيت را از آن خود مي كند. كنكور ارشد (دولتي/روزانه) هم يك رقابت است و موفقيت از آن بهترين هاست.

تذکر مهم: هر سال، امکان تغییر در قوانین و وضع قوانین جدید برای ورود به دوره کارشناسی ارشد وجود خواهد داشت؛ پس همیشه، با علم به قوانین جدید، برنامه ریزی نمایید.

*** نکته پایانی :
پرسشگر محترم؛ فراموش نكنيد قبول نشدن در كنكور ارشد سالی که قصد شرکت در آن را دارید، پايان زندگي و آخر خط نيست. شما مي توانيد دوباره و دوباره شركت كنيد. مهم تلاش مستمر و نااميد نشدن تا رسيدن به هدف و نتيجه مطلوب است؛ اين را نيز مورد توجه قرار دهيد كه موفقيت در زندگي فقط در اين نيست كه در مقطع ارشد قبول شويد. در خيلي جاهاي ديگر هم مي توانيد با مدرک لیسانس بدرخشيد و توانايي هايتان را اثبات كنيد. اگر اين مطلب را داوطلبان كنكور براي خود حل كنند، اضطراب كنكور در آن ها به شدت كاهش مي يابد و در نتيجه كنكورشان بسيار مؤثر خواهد بود.

موفق باشيد. اين ارتباط با ما را قطع نكنيد و همواره با ما مكاتبه كنيد.

نویسنده : علی حسینعلی پور

Tags:

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

درخواست

با سلام و تشکر از راهنمایی های خوبتان
خواستم بدونم تو این چندماهه که تقریبا ۴ماه میشه،برای ارشد کامپیوتر خوندن دیر نیست؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام و خسته نباشید . تشکر از

سلام و خسته نباشید . تشکر از مشاورت
من برای کارشناسی نقشه کشی صنعتی خوندم و میخوام برای ارشد شرکا کنم . از الان به نظرتون میتونم آماده کنکور بشم ؟
و اینکه من میتونم برای ارشد تغییر رشته بدم ؟ میشه کمکم کنید
محیط کاری رشته نقشه کشی بسیار سنگین و مردونه است می شه برای این کار کمکم کنید
با تشکر

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

زمان کافی مطالعه آزمون ارشد

سلام ممنون بابت توضیحات کاملتون میخواستم بپرسم چقدر زمان کافیه که ارشد روزانه قبول بشیم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام میخوام واسه ارشد مدیریت

سلام میخوام واسه ارشد مدیریت بازدگانی شرکت کنم اما ضعیف هستم چکار کنم .لیسانسم اقتصاد بازرگانی بوده

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

من کارشناسی بهداشت حرفه ای

من کارشناسی بهداشت حرفه ای خوندم الان قصد شرکت در ارشد 96-97دارم و همین رشته رو میخام ادامه بدم فقط هر کار می کنم زبان نمیتونم خوب تست بزنم انگار تو مغزم نمیره زبان اما در هرحالیکه زبان دبیرستان و دانشگام در حد 19-20 بودم.اما تست کنکور و یا آزمونا رو نمیتونم بزنم چیکار کنم؟؟؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

مشاوره

سلام من بهمن ماه کارشناسیم تموم شده و میخوام برا ارشد که اردیبهش هست امتحان بدم ایا امیدی هست؟رشتمم مهندسی پلیمره.ایا برا سه ماه برنامه ایی هست؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

باعرض سلام و خسته نباشید

باعرض سلام و خسته نباشید میخوام برا ارشد علوم سیاسی شرکت کنم،خواهش میکنم برا برنامه ریزی و منابع کمکم کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

هدف

سلام
ببخشید من لیسانس رشته برق خوندم
میخوام ارشد روانشناسی بخونم
آیا میتونم؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

مشاوره

با سلام و عرض ادب
قبل از هر چیز از سایت خوب مشاوره تشکر میکنم بخاطر پاسخ گویی به سوالات من و دیگر هموطنان خوبم از شما سپاسگذارم و معذرت میخوام به خاطر متن طولانی .
من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه آزاد با معدل 14.39 هستم و با توجه به علاقه و اهدافی که در آینده دارم قصد شرکت در کنکور ارشد امسال در رشته mba رو دارم و همونطور که مستحضر هستید برای قبولی روزانه در تهران باید درصدهام رو به مرز 60 تا 80 برسونم هر چند که ضریب هوشیم بد نیست اما متاسفانه در حال حاضر آمادگیم در سه درس ریاضی ، زبان و جیمت دروس mba تقریبا صفر هست،و با توجه به اینکه قبولی نهایی در این رشته معمولا بین دانشجویان فنی مهندسی از دانشگاه های برتر هستند نمیدونم تلاشم چقدر باشه و چگونه برنامه ریزی کنم تا موفق بشم و اگه از اول تابستان شروع به مطالعه کنم چقدر امکان موفقیتم وجود داره ، به همین منظور از جنابعالی خواهشمندم در صورت امکان مختصری راهنمایی بفرمائید چکار کنم تا بتونم بهترین نتیجه ممکن رو بگیرم ، و اینکه پیشنهاد شما در مورد معرفی منابع mba کدوم منابع هست و استفاده از آزمون های آزمایشی چه تاثیری میتونن داشته باشند . با تشکر

ارجاع به بخش درج سوال

جهت درج سوال به اینجا مراجعه نمایید.

با تشکر

سلام.خسته

سلام.خسته نباشید
مشاورگرامی.من تازه کارشناسی ام راازرشته زبان وادبیات فارسی گرفتم.وبرای ارشدمدیریت اجرایی راانتخاب کردم.تااین زمان تمام تمرکزم برروی کارشناسی بوده واتاکنون مطالعه ای برمدیریت اجرایی نداشتم.لطفا راهنماییم کنیدبااین زمان اندک چگونه مطالعه کنم?خواهشمندم پاسخگوباشید
باتشکر

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سوال

سلام من دانشجوى رشتي روان شناسي عمومي هستم تا امروز هيچ نخواندم و ميخواهم در رشته مشاوره امتحان ارشد بدهم ايا ميتوانم با اين زمان مدود باتلاش و پشتكار قبول شوم با تشكر از راهنمايي شما بزرگواران

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام من سال دیگه امتحان ارشد

سلام من سال دیگه امتحان ارشد دارم فکر میکنم خنگم و خوندنم فایده نداره هر کار کردم این اندیشه را درست کنم بازم به قوت خودش باقیه شما میگین چه کار کنم؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

منابع ارشد

سلام
چه طوری میتونم بفهمم که منابع ارشد کنکور امسال چیه؟از کدام منابع و تالیف ناشران باید استقاده کنم
لطفا راهنماییم کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

مشاوره

باسلام.من فارغ التحصیل مهندسی معماری از دانشگاه آزاد با معدل 14.24هستم میخاستم بدونم 6ماه مانده به کنکور چه کتابهایی روباچه میزان ساعت مطالعه کنم تا نتیجه مطلوبی بگیرم باتوجه به اینکه در نصف دروس تخصصی وخصوصازبان ضعیف هستم واسکیس هم باید بدیم و احتمالا باید کلاس برم لطفا یه استاد خوب همراه ادرس اموزشگاه در غرب تهران معرفی بفرمایید ممونم

انتخاب رشته

سلام.من دانشجو ترم 7 گیاهپزشکی هستم میخواستم ببینم با توجه به امکان شرکت در کنکور بیوتکنولوژی گیاهی میتونم در کنکور ارشد بیو تکنولوژی پزشکی هم شرکت کنم؟

سلام,خسته نباشید من ترم

سلام,خسته نباشید
من ترم 4کارشناسی تموم کردم ومیخواهم برای ارشد ژنتیک یا بیوشیمی بالینی بخوانم منابع و روش مطالعه دقیق میخواستم.
لطفاراهنمایی کنید

کنکور ارشد

با سلام وخسته نباشید فارغ التحصیل رشته حسابداری هستم و میخوام در همین رشته شرکت کنم میشه کمکم کنید چطور برنامه ریزی کنم که وقت کم نیارم تا بتونم روزانه دانشگاه تهران یاعلامه قبول شم

راهنمایی

سلام، من لیسانسم ادبیات انگلیسی بوده و برای ارشد تغییر رشته دادم و میخواهم امسال ارشد طراحی لباس شرکت کنم. کتابهای منابع کنکور رو هم تهیه کردم. ارشد طراحی لباس روزانه ظرفیتش حدود 20 30 نفر بیشتر نیست و خیلی کمه. به نظرتون روزی چند ساعت و چجوری حدود 26 تا کتاب رو بخونم که قبول بشم. آخه چند ماه قبل از کنکور ارشد یعنی آذر ماه آزمون زبان فرانسه دارم در سفارت و برای اونم باید بخونم کارم خیلی سخت شده. البته از خرداد دیگه سر کار نمیرم که درس خوندن رو شروع کنم اما نمیدونم چجوری و چند ساعت. ممکنه راهنماییم کنید؟
ممنون

برنامه ریزی برای کنکور

سلام می خواهم برای ارشد 94 در رشته مدیریت بازرگانی شرکت کنم مرا راهنمایی کنید چگونه درس بخوانم.روزی چند ساعت باید درس بخوانم تا روزانه در تهران قبول شوم

ممنونم واقعا

ممنونم واقعا

مشاوره

با سلام
با توجه به اینکه زمان کمی به کنکور ارشد مونده من چطور می تونم تو این مدت کم بخونم و انشاا.. قبول بشم؟.
من کارشناسیمو سال 90 تو رشته مهندسی کامپیوتر گرفتم. و امسال می خوام رشته فناوری اطلاعات بدم. گرایش مورد نظرم هم شبکه هست. و اینکه میخوام چندتا از درسا رو از فهرست مطالعه ام حذف کنم .(معماری-زبان انگلیسی-مهندسی نرم افزار-گسسته) به نظرشما کار معقولی هست؟ البته تا حدودی از درسامو خوندم یعنی از هر کدوم تقریبا 2فصل خوندم.

رشته ارشد

من کاردانی کامپیوتر وکارشناسی ناپیوسته تربیت بدنی ازپیام نور دارم وقصد دارم براارشد از رشته های مدییرت بخونم تربیت بدنی که نمیخوام ادامه بدم البته رشته کامپیوتر راهم علاقه دارم ولی بازار کار رشته های مدیریت خوبه بخاط اون میخوام این رشته راادامه بدم خواهشمندم از شما اساتید محترم دراین باره راهنماییهای کامل رابه بنده ارسال نمایید با تشکر محمود بیکدلو.

برنامه برای کنکور ارشد

با سلام و تشکر از سایت خوبتان
بنده تا الان درگیر پروژه‌ام بودم و از حالا می‌خواهم برای کنکور سراسری مطالعه کنم.
اما با توجه به منابع زیاد و روشهای مختلف دچار سردرگمی شدم و نمی‌دانم باید چه کاری کنم؟
از سال قبل چند کتاب نکته و تست مدرسان دارم که فکر می‌کنم خواندن آنها کافی نیست
اگر امکان دارد لطفا راهنماییم کنید، اصلا بگویید امسال شانس قبولی دارم؟

سلام. من کارشناسی فیزیک رو

سلام. من کارشناسی فیزیک رو سال 90 گرفتم از یکی از دانشگاههای دولتی تهران. معدل لیسانسم 13 بوده و از اون زمان دیگه درس نخوندم. امسال میخوام ارشد شرکت کنم اما اعتماد به نفسم صفر شده!! اینقدر که یکساعت میخونم پا میشم و بیخیال درس میشم.. حس میکنم نمیتونم..
به نظر شما میتونم امسال با خوندن زیاد دولتی ارشد قبول شم؟؟

مرور

سلام در مورد مرور دروس چیزی نگفتید
میشه راهنمایی کنید؟

رتبه قبولی

سلام من درارشد حشره شناسی کشاورزی 93رتبم137شده .ایا درروزانه دانشگاه شاهرود قبول میشم؟مرسی

پاسخ

مخاطب گرامی، در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، ظرفیت های دوره های روزانه و شبانه مشخص است. کافی است ظرفیت های پذیرش دوره روزانه در رشته خود را جمع بزنید و با رتبه خود مقایسه کنید؛ اگر رتبه تان کمتر از جمع ظرفیت های پذیرش بود، یعنی در دوره روزانه قبول می شوید (یکی از دانشگاه های ارائه کننده). اگر هم بیشتر بود امکان قبولی تان به شرطی وجود دارد که افرادی که رتبه هایشان از شما بالاتر است به دلایل مختلف ظرفیت های پذیرش را پر نکنند تا جا برای قبولی شما باز شود.
قبولی در دانشگاه شاهرود به شرطی که رتبه تان در محدوده ظرفیت های پذیرش دوره روزانه باشد، زمانی اتفاق می افتد که رتبه های بالاتر از شما ظرفیت های آن دانشگاه را پر نکنند.
به هر حال شما هنگام انتخاب رشته، دانشگاه مورد نظر را نیز انتخاب کنید و منتظر نتیجه باشید.

قبولی کنکور ارشد

سلام و خدا قوت
رشتم فناوری اطلاعات علمی کاربردی نا پیوستست.....می توانم کنکور ارشد دولتی شرکت کنم؟؟؟؟
و برای برنامه ریزی و منابع راهنمایی ام می کنید؟البته رشته ما امسال متقاضی زیاد باید داشته باشد خواهش می کنم کمکم کنید؟؟؟

مشاوره

من از الان چطوری میتونم واسه قبولی در رشته مدیریت بازرگانی بخونم؟ رشته کارشناسیم مدیریت جهانگردی بود.

سلام وقتتون بخیرمن هم

سلام وقتتون بخیر
من هم کارشناسی جهانگردی دارم و میخوام ارشد بازرگانی بدم شما موفق شدید؟چون دیدم سال نود و دو سسوال پرسیده بودید گفتم نظرتون رو بدونم

مشاوره

سلام میخوام واسه ارشد 93 حشره شناسی قبول شم همزمان کارهم دارم میکنم لطفا منوراهنمایی کنید که روزی چند ساعت بخونم چطوری بخونم؟ممنون

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .