درباره ما

اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، محفل انسی فراهم آورده است، تا «ابر رحمت» پرسش ها را به «زمین اجابت» پذیرا باشد و نهال سبز دانش را بارور سازد. ما اگر بتوانیم سنگ صبور جوانان اندیشمند و بالنده ایران پرگهرمان باشیم، به خود خواهیم بالید.
این اداره با بهره گیری از برخی فرهیختگان حوزه و دانشگاه زمینه ی مناسب را فراهم ساخته تا جوانان بتوانند با اعتماد و بدون دغدغه، مسایل روانشناسی، اعتقادی، سیاسی و ... خود را مطرح کنند و جواب های مناسب دریافت نمایند. از ابتدای تاسیس این اداره در سال 1373 تاکنون به بیش از صد هزار پرسش دانشجویی در زمینه های مختلف پاسخ داده است.
در همین راستا همزمان با سال «همت مضاعف، کار مضاعف» اقدام به راه اندازی سایت های موضوعی نمود تا اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را از طریق این پایگاه های اطلاع رسانی بدهد و مخاطبان برای مطالعه در هر زمینه به پایگاه اختصاصی آن موضوع مراجعه نمایند.
در زمينه روان شناسی و مشاوره گفتني است، متاسفانه سایت هایی که در این زمینه فعال هستند غالبا دارای گرایش های غربی در زمینه مشاوره و روان شناسی هستند که این امر با توجه به عدم سازگاری برخی از داده های روان شناسی غرب با فرهنگ ایرانی اسلامی می تواند آسیب هایی را بدنبال داشته باشد.
گروه روان شناسی و مشاوره ، برای فاصله گرفتن از آسيب‌های مشاوره‌های سنتی فاقد مبانی پژوهشی و مشاوره‌های غيربومی، سياست کلی خود را بر مبنای استفاده از رويکردهای علمی ‌تخصصی و در عين حال اشراب آموزه‌های دينی در فرايند مشاوره و راهنمایی قرار داده است. از اینرو این گروه با استفاده از دانش آموختگان حوزه علمیه و دانشگاه که در زمینه روان شناسی (در سطح ارشد و دکتری) تخصص دارند سعی در بر طرف کردن نیازهای روان شناختی دانشجویان این مرز و بوم دارد. در این سایت تلاش داریم تا با رصد نیازهای دانشجویان و پاسخ کارشناسی به آن گامی هر چند ناچیز در راستای تعالی شخصیت و رفع مشکلات روان شناختی دانشجویان برداریم.
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها
اداره مشاوره و پاسخ- گروه روان شناسی و مشاوره
الله ولي التوفيق